Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

PortugalskoNajobľúbenejšie destinácie


Algarve
Táto provincia, ktorá je rajom turistov sa rozkladá od mysu Cabo de Sao Vicente na západe po rieku Rio Gaudiana, ktorá tvorí portugalsko - španielsku hranicu. Okolo celého pobrežia je veľké množstvo skalisiek, zálivov a prekrásnych tradičných dediniek a miest, kde možete vidieť snehobiele vily s ornamentálnymi komínmi a záhradami. Sú tu vynikajúce klimatické podmienky po celý rok, i v zime kedy teplota dosahuje 20°C. Na svoje si tu príde snáď každý turista. ktorý má rád vodné športy, ale i milovník histórie či prírody. Pláž: piesčitá Šport a zábava: bazény pre deti, tenis, jacuzzi, billiard, wndsurfing, vodné lyže, a iné vodné športy, rybárenie, golf Výlety: navštívte vodné a zábavné parky Zoomarine, Slide & Splash, The Big One, zavítajte tiež do rybárských dediniek, nenechajte si ujsť návštevu hlavného mesta Lisabonu a zavítajte tam do oceanária s ojedinelou faunou a flórou. Cabo de Sao Vicente - nejzápadnejší cíp kontinentálnej Európy. Carvoeiro - známa skalná formácia Algar Seco.

Azorské ostrovy
Azory sú tvorené deviatimi ostrovami nachádzajúcimi sa 1300 km od pevnindkého Portugalska, po oboch stanách Stredoatlantského chrbátu a vznikli v dosledku vulkanickej činnosti. Na východe leží Santa Maria spolu s najväčším a najvýznamnejším ostrovom Sao Miguel, na ktorom sa tiež nachádza správne stredisko Ponta Delgada. Druhú skupinu (centrálnu ) predstavuje päť ostrovov - Faial, Terceira, Sao Jorge, Garciosa a Pico, ktorému dominuje sopka a tiež najvyšia hora Portugalska vysoká 2350 metrov. Tretiu skupinu tvorí odľahlé Flores a Corvo. Na ostorvoch Miguel, Fial a Treceira sú medzinárodné letiská a miestna letecká spoločnosť zaisťuje spojenie so všetkými ostrovami. Azory uchvátia snáď každého svojou faunou a flórou, Golfský prúd udržuje na ostrove celoročne subtropiskú teplotu. Táto oblasť je vhodná rpe milovníkov prírody a kľudne strávenej dovolenky. Pláž: vstupy do mora sú kamenité - z útesov Šport a zábava: plachteníie, vodné športy, bazény Výlety: Lagoa de Fogo: "Ohnivé jazero" - kráterové (Sao Miguel), Furnas Tal: Caldeiras das Furnas s gejzíry a horkými vřídly, prírodný park (Sao Miguel), kráterová jaskyňa na ostrove Faial, ostrov Pico: možnosť pozorovania veľrýb a delfínov; najvyššia hora Portugalska - Pico (2351 m), Biscoitos: múzeum vína, Ponta Delgada: historické centrum (Sao Miguel), Angra do Heroísmo: pamiatky z dob kolonializmu, pamiatka UNESCO (Terceira)

Estoril
Letovisko leží v oblasti Stredného Portugalska, asi 25km západne od Lisabonu. Vďaka kasínu a golfovému klubu sa radí medzi luxusnejšie strediská. Na miestnom autodrome sa skor konali závody Fusní vily a hotely poskytovaly převážně v a miestne luxusné vily a hotely poskytovali prevážne v období medzi dvoma vojnami útočisko králom a diktátorom, ktorý prišli o moc.

Lisabon

Praia Da Rocha
Turistické stredisko na Algarve, ktorého názov by sa dal preložiť ako "Skalnatá veža", je plné zábavy a nočného života, ktoré zaisťuje množstvo podnikov a promenáde. Široká a dlhá piesočnatá pláž je lemovaná prekrásne tvarovanými skaliskami. Cez deň je možné využiť bohaté ponuky nielen vodných športov: golf, tenis alebo tiež bowling.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk