Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

FrancúzskoNajobľúbenejšie destinácie


Alpe d´Huez
Obľúbené stredisko sa rozkladá na úpätí horského masívu Grandes Rousses a je vyhlásené vďaka svojej slnečnej klíme. V júli možete lyžovať na ľadovci alebo sa vydať na túru do krásnej prírody v kúzelnom prostredí horských pastvín a lesov.

Azúrové pobrežie
Francúzska riviéra je okúzľujúce pobrežie s bohatou históriou lemujúca francúzsku pevninu od Marseille až po Menton. Návštevníci z celého sveta sú sem priťahovaní nielen priaznivými klimatickými podmienkami danými blízkosťou prímorských Álp s osviežujúcou brízou, úchvatnou prírodou a azúrovým morom s piesočnými plážami, ale i atraktívnymi letoviskami a množstvom kultúrnych pamiatok. Provence a Azúrové pobrežie - to sú teplé slnečné lúče, azúrovo priezračné more i starobylé uličky voňajúce bylinami z balkónov i obchodov s korením. Regionálnym pokrmom z morských rýb a jahňacieho mäsa dodávajú chuť a voňu rúžový cesnak, čierne olivy, artyčoky a huby, i zmes rozmarýnu a tymiánu. To včetko ponúka prežitie dovolenky pre každého podľa jeho priania.

Bretónsko
Je to najzápadnejšia oblasť celého Francúzska a najväčší francúzsky polostrov. Krajina prevážne rovinatá, posobí celkom normálnym dojmom, miestami skoro ako u nás. Avšak prírodným skvostom Bretagne je jej pobrežie Atlantického oceánu. Je nesmierne členité a jeho dĺžka vrátane ostrovov je 3, 500km. Na väčšine miest je vysoké, skalnaté a rozorvané príbojom, jeho najzaujímavejšie čassti je možné nájsť v okolí mysov, ako napr. Pointe du Raz, Pointe de Penhir, Pointe de Penmarc´h alebo Cap Fréhel. More na mnohých miestach vniká hlboko do vnútrozemia v podobe úzkych slepých ramien, po ktorých je možné priplaviť sa z oceánu až do miest od pobrežia mnohokrát vzdialených. Dodnes tu pretrvávajú niektoré ľudové tradície spojené s nosením tradičných krojov a iné prejavy folklóru.

Camarque

Costa Plana

Flaine

Francúzska riviéra
Fransúzska riviéra je okúzľujúce pobrežie s bohatou históriou lemujúcou francúzsku pevninu od Marseille až po Menton. Návštevníci z celého sveta sú sem priťahovaní nielen priaznivými klimatickými podmienkami danými blízkosťou prímorských Álp s osviežujúcou brízou, úchvatnou prírodou a azúrovým morom pieskovými plážami, ale i atraktívnymi letovsikami a množstvom kultúrnych pmamiatok. Provence a Azúrové pobrežie - to sú teplé slnečné lúče, azúrovo priezračné more i starobylé uličky voňajúce bylinami z balkónov i obchodov s korením. Regionálnym pokrmom z morských rýb a jahňacieho mäsa dodávajú chuť a voňu ružový cesnak, čierne olivy, artyčoky a huby, i zmes rozmarýnu a tymiánu. To všetko ponúka prežitie dovolenky pre každého podľa jeho priania.

Erancúzske Alpy
Francúzske Alpy sú známe predovšetkým ako vyhlásený lyžiarsky raj, ale v lete menia svoju tvár a stávajú sa vyhľadávaným miestom pre milovníkov aktívnej dovolenky, ktorá je tu spojená predovšetkým s horskými túrami, cykloturistikou a rozmanitou ponukou a množstvom vodných a pozemných športov.

Giens
Najjužnejší cíp Francúzskej rivíery tvorí tento 6km dlhý polostrov spojený s pevninou dvoma úzkymi pobrežnými šijami, čo je svetový unikát. Slnko tu svieti až 300 dní v roku. Je to ideálne miesto pre milovníkov prírody a vyznavačov aktívnej dovolenky v kľudnom mieste so skvelými podmienkami najmä pre cykloturistiku a windsurfing. Návštevníkov určite ohromí slnečné počasie, rozmanitosť pobrežia, krása blízkych ostrovov a hor, porastených bujnou vegetáciou a veľmi orignálna vodná flóra na morskom dne, ktorá z Giens robí ideálne miesto na potápanie. Iba 20 minút plavby od pevniny je ostrov Porquerolles, 7 km dlhý a 2,5 km široký, ktorý je snáď najpovabnejším ostrovom Riviéry.

Korzika
Korzika je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Leží vo vzdialenosti 70 km od južného pobrežia Francúzska a 80 km do západného pobrežia Talianska. Návštevníkom ponúka neobvyklé bohatstvo prírodných krás, ktoré zostávajú z veľkej časti ešte stále nedotknuté civilizáciou. Obyvatelia Korziky, hrdí a nezávislí ľudia, neprestávajú túžiť po nezávislosti, avšak vzhľadom k tomu, že sa tu narodil najväčší hrdina Francúzska - Napoleon Bonaparte, je ich zem týmto svojím najslávnejším synom pevne pripútaná k francúzskej pevnine. Korzika je a súčatne nie je súčasťou Francúzska, čo prispieva k jej pozoruhodnému kúzlu. Korzičania o francúzsku hovoria ako o "kontinente" , čím naznačujú odlišnosť svojej rodnej zeme. Príroda obdarila túto zem neobyčajnou rozmanitosťou. Na tisíc kilometrov dlhom pobreží nájdete pláže s jemným zlatým pieskom, zátoky s rybárskymi dedinkami pod skalnatými prevismi a útesmi dramaticky padajúcimi do azúrových vôd Stredozemného mora. Vnútrozemím sa ťahá žulové pohorie, ktorého vrcholky dosahujú až 2170 metrov, vďakad čomu si Korzika vyslúžila prezívku " hora v mori". Tieto vrcholky bývajú v zimnom období prekryté snehom. Svoju úlohu tu zohralo i počasie. Vetry vytvarovali mäkšie skaly do velkolepých groteskných tvarov, zatiaľ čo mráz a sneh uhladili ostré hrany horských hrebeňov. Ostrov umožňuje každému z návštevníkov, aby si mohol dosýta užiť teplé korzické slnko na pláži, vyjsť si na výlet do okolí alebo sa vypraviť do miestnych obchodíkov či pri poháriku aperitívu pozorovať západ slnka v niektorom z pôvabných letovisiek. Kedysi nepreniknuteľné horské priesmyky sú dnes už prístupné a ponúkajú jedinečné možnosti na výlety - či už autom, pešo, na bicykli alebo na koni. Miestne rieky a horské bystriny ponúkajú ideálne podmienky pre zjazd kajakom alebo v kánoi. Príkre vrcholky hôr lákajú horolezcov a horský vzduch nadnáša letcov na rogale. existuje len málo miest na svete, ktoré by ponúkali viac možností aktívneho odpočinku než Korzika.

La Foret Blanche

La Grave

La Norma

La Plagne

La Rosiere

Languedoc - Roussillon

Le Grande Serre Chevalier

Les Arcs

Les Deux Alpes

Les Menuires

Les Orres

Les Trois Valées

Maine - Anjou

Orcieres Merlette
V južnej časti národnéhon parku Les Ecrins s výškou až 4000 m, v okúzľujúcom prostredí medzi Champsaur a Devoluy sa rozprestiera príjemné lyžiarske stredisko Orciére s Merlett e. Výnimočná lyžiarska oblasť s viac ako 100 km perfektne upravených zjazdoviek s prevýšením až 1000m, 29 vlekmi a 50 km bežkárskycht tratí je vybavená novou lanovkou Telemix de Roche rousse, ktorá zaisťuje prístup do novej lyžiarskej oblasti Roche Brune kulminujúci vo výške 3000 m. K vašej dispozícii sú: slalomový štadión, snowpark s dĺžkou viac ako 500 m s U - rampou, jazda na motorkách na snehu, jazda so psím záprahom. Prechádzky na snežniciach,pragliding, 20 reštaurácií, štýlové bary, diskotéka, 2 kiná. V srdci strediska nájdete presklenný športový palác La Grande Ourse, rozkladajúci sa na ploche 3000 m2 s klziskom, 3 bazény so šmykľavkou, 6 bowlingových dráh, herňa s relaxačnou časťou, kde sú sauny, hammam, turecký kúpeľ alebo jacuzzi. Dopravu v stredisku zaisťuje skibus.

Paríž

Praloup
Stredisko bolo vybudované v roku 1961 a je považované za najlepšiu lyžiarsku oblasť Južných Álp s veľmi kvalitnými slnkom zaliatymi 170 km zjazdoviek ležiacimi vo výške 1500 - 2600 m.n.m. Stredisko Praloup je pomocou vlekov a lanoviek prepojené so susednou oblasťou la Foux d´Allos (1800m.n.m),25% tratí je zasnežovaných vo výške 2360 m sa nachádza kvalitný snowpark. Praloup sa delí na dve časti. Vo výške 1500 m.n.m. sa nachádza dedinka Les Molanes, inak nazývaná Praloup 1500. V bielej scenérii nájdete hotely vystavané zo starých kamenných domov, štýlové moderné rezidencie obklopené zasneženými planinami, kde je možné sa sánkovať. K dispozícii sú tiež dva kryté tenisové kurty. Praloup 1500 si vyberiete pre jeho kľudnú a ohodovú atmosféru, idálnu pre odpočiinok. Medzi stromamy vyjdete niekoľkými zátačkami po 2 km do Praloupu 1600. Obe strediská sú pravidelne prepojené skibusom. Tu stoja najozdobnejšie rezidencie vystavané väčšinou z dreva a z kameňa. V zastrešenej galérii nájdete množstvo obchodov, reštaurácií, krčmičiek a diskotéky. Vyskúšať si môžete lety na rogale, praglaiding, prechádzky na snežniciach, jazdu na snežných skútroch k dispozícii je detské ihrisko, klzisko, bowling.

Puy Saint Vincent

Risoul

Saint Sorlin d`Arves
V srdci Álp, v oblasti Sybelles čelom k úžasnej horskej reťazi Aiguille d´Arves leží Saint Sorlin d´Arves. Tradiční stredisko v štýle savojskej dedinky profitujúcej z množstva slnečného svitu a optimálnych snehových podmienok ideálny pre všetky zimné športy a aktivity ako telemark, skwal, zjazd s pochodňami, pragaliding, jazdy so psím záprahom, jazdy na motorkách na snehu, prechádzky na snežniciach, bežkovanie. S rozšírenou permanentkou môžete lyžovať v jednej z najväčších lyžiarskych oblastí vo Francúzsku Les Sybelles, ktorá prepája 6 stredísk - Le Corbier, St. jean d'Arves, La Toussuire, Les Bottieres,St. Sorlin d'Arves a St. Colomban des Villards poskytuje 310 km tratí, 2 sowparky, lyžovanie mimo zjazdovky. Vo vysokohorskej dedinke budete nielen objavovať miestnu starobylú architektúru , ale môžete i navštíviť barokový kostol a kaplnku z XVII storočia, miestne historické múzeum alebo syráreň, kde ochutnáte vynikajúci Beaufortský syr. Naproti vrcholu ľadovca Pic l'Etendard (3464 m)nevynechajte príležitosť stráviť úžasný večer v celoročne otvorenej horskej chate Etendard.

Superdevoluy
Superdévoluy je príjemné lyžiarske stredisko situované v oblasti Hate s Alpes v blízkosti miest Grenoble a Gap. Poúkaná permanentka umožňuje lyžovanie v oblastiach Superévoluy a La Joué du Loup, prepojených vlekmi, najmä na severovýchodné svahy do nadmorskej výšky 2510 m. Spodná časť je v blízkosti ubytovacích kapacít je miernejšia, svahy pre náročných lyžiarov sa nachádzajú vo vyšších polohách. Lyžiarske terény a vlastný snowpark uspokojí začiatočníkov, náročných lyžiarov, zástancov lyžovania mimo zjazdovky i snowboardistov. Bežkári určite docenia 80 km upravovaných bežkárskych tratí. Všetko čo môžete porebovať tu nájdete doslova "pod jednou strechou". K dispozícii sú vám i krytý bazén, sauny, masáže, jacuzzi, piano bar, reštaurácie, byry, nákupné centrum, paragliding. aredisko vás nadchnesvojou priateľskou atmosférou, odporúčame ho najmä rodinám s deťmi. středisko situované v oblasti Haute s Alpes v blízkosti měst Grenobl e a Gap. Nabízená permanentka umož ňuje lyžování v oblastech Superdévoluy a La Joué du Loup, propojených vleky, zejména na severovýchodních svazích až do nadmořské výšky 2510 m. Spodní část v blízkosti ubytovacích kapacit je mírnější, svahy pro náročné se nacházejí ve vyšších polohách. Lyžařské terény a vlastní snowpark uspokojí začátečníky, náročné lyžaře, zastánce lyžování mimo sjezdovky i snow boardisty. Běžkaři jistě ocení 80 km upravovaných běžkařských tratí. Vše, co můžete potřebovat zde naleznete doslova „pod jednou střechou“. K dispozici vám jsou krytý bazén, sauny, masáže, jacuzzi, piano bar, restaurace, bary, nákupní centrum, paragliding. Středisko vás nadchne svou přátelskou atmosférou, doporučujem e ho zejména rodiná m s dětmi.

Tignes

Val D´Isere

Val Frejus
Ďalším veľmi obľúbeným strediskom údolia Maurienne, stiuovaným v tesnej blízkosti talianských hraníc, je Val Frejus. Rozmanitosť zjazdovie s prevýšením až 1200 m, z prevážnej časti nad hranicou 2000 m, zaručuje výborné snehové podmienky po celú sezónu pr lyžiarov, snowbordistov, či milovníkov lyžovania v prašane mimo zjazdovky. Rodinnú atmosféru strediska dokresľuje poloha a jemná architektúra budov vystavaných z kameňa a dreva, rovnako ako miestne škôlky a kluby usporadúvajúce hry na snehu pre deti od 3 do 12 rokov. Naši zákazníci môžu využívať menší bazén v rezidencii Chalet Club zdrama, za poplatok prírodné klziskos rozmermi 450 m2, squashový areál, herňu s kolkami a biliardom, paraglaiding. V stredisku nájdete typické bary, reštaurácie, obchody, požičovne lyží. Večer Val Frejus ožíva prehliadkov lyžiarskych a snowboardových show a zjazdov s pochodňami. údolí Maurienne, situovaným v těsné blízkosti italských hranic, je Val Frejus. Rozmanitost sjezdovek s převýšením až 1200 m, z převážné části nad hranicí 2000 m, zaručuje výborné sněhové podmínky po celou sezónu pro lyžaře, snowboardisty či milovníky lyžování v prašanu mimo sjezdovky. Rodinnou atmosféru střediska dokresluje poloha a jemná architektura budov vystavěných z kamene a dřeva, stejně jako místní školky a kluby pořádající hry na sněhu pro děti od 3 do 12 let. Naši zákazníci mohou využívat menší bazén v rezidenci Chalet Club zdarma, za poplatek přírodní kluziště o rozměru 450 m2, squashov ý areál, hernu s kuželkami a biliárem, paragliding. Ve středisku naleznete typické bary, restaurace, obchody a půjčovny lyží. Večer Val Frejus ožívá přehlídkou lyžařských a snowboardových show a sjezdů s pochodněmi.

Val Thorens

Valloire
Valloire je tradičná savojská dedinka na úpätí priesmyku Galibier v severných Alpách, ktorej história siaha až do XI. storočia, Je to nielen malebná dedinka s barokovým kostolom, tvorená 17 samotami, ke žije 1300 starousadlíkov, ale i medzinárodní lyžiarske stredisko prepojené so susedným Valloire - Valmeinier ponúka 152 km tratí vynikajúcej kvality od začiatku decembra až do konca apríla, 70% zjazdoviek leží v nadmorksej výške 2000m s prevýšením 1170 m. Za zmienku stoja dve zjazdovky uznané ako medzinárodné - jedna dlhá 3810 m s prevýšením 1000m a jedna super G trať dlhá 2250 m s prevýšením 650 m. Pre snowboardistov bol vybudovaný snowpark s U - rampou a modelvoanými závodnými traťami. Stredisko každý rok v januári usporadúva medzinárodnú súťaž v sochárstve zo snehu a ľadu, ktorá trvá 3 dni a 3 noci, kedy vznikajú kúzelné ľadové staby veľkosti až 4 x 4 m. Valloire nezabúda ani na aktivity pre lyžovanie: klzisko s rozmerom 1800m2, bowling, fitness centrum, sauna, paragliding, jazdy so psím záprahom, prechádzky na snežniciach, kultúrne centrum s kinom a knižnicou, tradičné reštaurácie, bary, diskotéky. na úpatí průsmyku Galibier v severních Alpách, jejíž historie sahá až do XI. století. Je to nejen malebná vesnička s barokním kostelem, tvořená sedmnácti samotami, kde žije 1300 starousedlíků, ale i mezinárodní lyžařské středisko propojené se sousedním Valmeinier. Lyžařská oblast Valloir e – Valmeinier nabízí 150 km tratí vynikající kvality od začátku prosince až do konce dubna, 70 % sjezdovek leží v nadmořské výšce vyšší než 2000 m s převýšením 1170 m. Za zmínku stojí dvě sjezdovky uznané jako mezinárodní – jedna dlouhá 3810 m s převýšením 1000 m a jedna Super G trať dlouhá 2250 m s převýšením 650 m. Pro snowboardisty byl vybudován snowpark s U-rampou a modulovanými závodními tratěmi. Středisko každý rok v lednu pořádá mezinárodní soutěž v sochařství ze sněhu a ledu, která trvá 3 dny a 3 noci, kdy vznikají kouzelné ledové stavby velikosti až 4 × 4 m. Valloire nezapomíná ani na aktivity po lyžování: kluziště o rozměru 1800 m2, bowling, fi tness centrum, sauna, paragliding, jízdy se psím spřežením, procházky na sněžnicích, kulturní centrum s kinem a knihovnou, posluchárna vážné hudby, tradiční restaurace, bary a diskotéky.

Valmenier

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk