Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

MauríciusNajobľúbenejšie destinácie


Belle Mare
Prekrásna a dlhá pláž s bielym pieskom a bohatým podmorským životom je lemovaná stromami casuarina. Je tu i cukrovar a vyhliaková veža, která ponúka krásny výhľad na celé pobrežie.

Flic en Flac
Rýchlo sa rozvíjajúce turistické centrum, nachádzajúce sa na západnom pobreží. Jeho názov je z holandštiny a v preklade znamená "otvorená zem". Toto miesto patrí k najlepším lokalitám pre potápanie a ďalšie druhy vodných športov - krásne piesočné pláže s tyrkysovo zafarbeným morom. V okolí možete navštívitť stredisko Tamarin, vtáčí park Casela a jaskyne Trois. Vzdialenosť od hlavného mesta Port Louis je asi 40 minút cesty.

Grand Baie
Jedno z najväčších turistických centier, ležiacich v severnej časti ostrova, skor to bývala malá rybárska dedinka. Krásne dlhé biele pláže a priezračné čisté moreponúka skvelé možnosti pre potápanie (najlepšie miesto pre potápanie je Veľrybia skala). Centrum je plné reštaurácií, obchodov, barov, diskoték, všetko lemuje promenáda. Aktívnych návštevníkov poteší pestrá ponuka vodných športov. Od hlavného mesta Port Louis cca 15 minút cesty.

Grand Gaube
Pokračovanie Grand Baie - severnej časti ostrova. Sú tu prekrásne dlhé pláže so zlatým pieskom. Táto oblasť je vhodná pre milovníkov windsurfingu, potápania alebo šnorchlovania. Od hlavného mesta vzdialený 30 minút cesty.

Grand Riviere
Východné časti ostrova ponúkajú krásne, dlhé a čisté piesočnaté pláže. Najlepšie miesto na kúpanie je nesporne ostrov Ile - aux - Cerfs, kde nájdete kilometre ľudoprázdnych půáží. Vzdialenosť od Port Louise je 45 minút cesty.

Le Morne
Poloostrov nachádzajúci sa v západnej časti ostrova sa 7 km dlhou plážou. Symbolom tohoto miesta je bezosporu hora Le Morne, ktorá ale nie je dostupná bežným turistom. Dlhé piesočnaté pláže sú k dispozícii prevážne len hotelovým hosťom. Hlavné mesto Port Luis je vzdialené cca 1,5 hodiny jazdy. oblasť je určená pre náročnejšiu klientelu.

Mauritius

Tamarin

Trou aux Biches
Oblasť ležiaca cca 20 km severne od hlavného mesta Port Louis sa v posledných rokoch stáva jedným z najobľúbenejších plážových cieľov. Chránená lagúna s priezračnou vodou, pláže s jemným bielym pieskom a bohatý podmorský svet sú skvelým miestom na dovolenku v ktoromkoľvek ročnom období.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk