Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

MauríciusVstupné formality


Cestovné doklady

Cestovný pas platný ešte najmenej 6 mesiacov po dátume predpokladaného odchodu z krajiny.


Víza

S účinnosťou od 1. novembra 2004 zrušila maurícijská strana vízovú povinnosť pre občanov SR pri cestách na Maurícius. Občania SR potrebujú pre vstup do krajiny platný cestovný pas s platnosťou min. 6 mesiacov po dátume cesty, platnú spätnú letenku, byť spôsobilí vrátiť sa do krajiny pôvodu/pobytu a preukázať dostatočnú finančnú hotovosť na krytie pobytu, ktorá zodpovedá 100 USD na deň.
Ďalšie otázky k pobytu na Mauríciuse zodpovie podrobnejšie web stránka ministerstva vnútra www.gov.mu/portal/site/dhasite


Colné a devízové predpisy

Osoba staršia 16 rokov môže doviezť pre svoju potrebu 200 ks cigariet alebo 50 ks cigár alebo 250 g tabakových výrobkov, 1 liter destilátu, 2 litre vína, 250 ml toaletnej vody a 100 ml parfému. Dovoz živých zvierat musí byť povolený Ministerstvom poľnohospodárstva, rybolovu a prírodných zdrojov Maurícijskej republiky, na psy sa vzťahuje šesťmesačná karanténa.

Povinná zmena valút nie je zavedená, turista však môže byť pri vstupe do krajiny požiadaný, aby preukázal dostatočné finančné zaistenie pobytu alebo potvrdenie o zaistenom ubytovaní.


Zdravie

Pre cesty do Maurícijskej republiky sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie, doporučené je však očkovanie proti tetanu, hepatitíde A a B a proti týfusu.

Lekárska starostlivosť na Mauríciuse je na pomerne slušnej úrovni. Hotely vyššej cenovej kategórie majú vlastného lekára. SR nemá s Maurícijskou republikou uzavretú dohodu o bezplatnej lekárskej starostlivosti, je teda vo vlastnom zuájme turistov uzavrieť pred cestou poistenie na úhradu liečebných nákladov.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk