Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

Srí LankaNajobľúbenejšie destinácie


Bentota
Bentota leží 62 km južne od Colomba. Toto prímorské letovisko s niekolkými hotelmi, železničnou stanicou, nákupným centrom, kaviarňou a divadlom pod šírym nebom, ktoré je miestom tradičných ľudových predstavení v maskách a to všetko pod skupinkami paliem, ktoré všetko sledujú z výšky.

Beruwela
Beruwela sa nachádza 56 kilometrov južne od Colomba a označuje počiatok 130 kilometrového pásu pláží, kde v niekoľkých málo posledných rokch turistický ruch zaznamenal obrovský boom. Kúpať sa tu možete po celý rok.

Colombo
Hlavné mesto Srí Lanky je zaujímavou zmesou roznych kultúr,ktoré tu zanechali svoje stopy za posledných 600 rokov. Význam mesta ako obchodného prístavu vzrástol po príchode Portugalcov na ostrov začiatkom 16.storočia. Pod holandskou a britskou nadvládou mesto ďalej rástlo a i v súčastnosti je možné vidieť pozostatky týchto kultúr v zastúpení mešít alebo katolíckych, reformátorských a anglikánskych kostolov. Najlepším dokazom toho sú štvrte Fort alebo Pettah. Štvrť Fort získala svoje pomenovanie podľa vojenských kasární, ktoré tu boli pri holandskej a britskej nadvláde. Tu sa zároveň nachádza budova Prezidentského paláca (v sinháštine Janadhipathi Mandiraya). Neďaleko sa ešte nachádza prekrásna budova z pieskovca, ktorá je sídlom úradu prezidenta a parlamentu, a ktorá silne pripomína anglický Whitehall. Galle Face Green - jednu míľu dlhá pešia zóna, ktorá hraničí so štvrťou Fort na juhu, je najrozlahlejším otvoreným priestorom v meste a rušným miestom, kde je možné večer len tak sedieť a pozorovať zapadajúce slnko. Okolo sa nachádza väčšina významných hotelov - Galle Face Hotel, ktorý bol postavený v roku 1864, Hotel Intercontinental, ktorý bol prvým moderným päťhviezdičkovým hotelom na Srí Lanke, Hotel Galadari a Hotel Taj Samudra. Blízko sú i hotely Colombo Hilton, Lanka Oberoi a Holiday Inn. Štvrť Fort je tiež veľmi príťažlivá pre nakupujúcich,pretože je tu nepočítane starých obchodov, a obchodíkov, ktoré sa špecializujú na predaj drahokamov, hodvábu, starých poštových známok a kvalitného koženého tovaru. Tu sa tiež nachádza impozantný hotel Oriental s reštauráciou Harbour room, ktorá skor slúžila ako krčmička pre kapitánov a námorníkov, ktorí priplávali do Colomba z celého sveta. Štvrť Pettah, ktorá skor tvorila vonkajší okraj štvrti Fort, je stále najrušnejším bazárom v meste. Oblasti, špecializujúce sa na rozne druhy tovaru, je možné od seba odlíšiť iba podľa ulíc. Sú tu ulice predajcov textilu a sárí, korenia, ulice zlatníkov, klenotníkov, veľkoobchodníkov s ryžou, cukrom, šošovicou alebo paprikou. jedna z miestnych ulíc, Gabo´s Lane, sa neustále špecializuje na predaj bylín pre ajurvédske liečenie. Na okraji mesta sa nachádzajú dve turisticky veľmi príťažlivé zaujímavosti. Jednou z nich je Kelaniaya Raja Maha Vihara. Tento budhistický chrám v severovýchodnej časti mesta je jedným z troch miest na Srí Lanke, ktoré budha navštívil. Veľmi posobivé sú kresby na stenách a strope, ktoré vytvoril preslávený umelec Solius Mendis. História tohoto mesta siaha až do počiatku sinhálsko budhistickej civilizácie na Srí Lanke. Na juh od Colomba leží Dehiwela so známou zoologickou záhradou, ktorá patrí medzi najväčšie zoologické záhrady v juhovýchodnej Ázii. Zoologická záhrada vlastní veľký počet zvierat, vtáctva a plazov z celého sveta. Každý večer je tu organizované veľmi zábavné predstavenie, pri ktorom sloni predvádzajú ľahkonohý tanec a nemenej zaujímavé kúsky.

Hikkaduwa
Hikkaduwa leží 98 kilometrov južne od Colomba a je vynikajúcim miestom na zoznámenie sa s podmorským svetom. Tiež je miestom presláveným korálovými záhradami. Môžete si prenajať loď s priehľadným dnom alebo požičať potápačské okuliare a plutvy a pozorovať tak tento nádherný podmorský svet. Nepodporujte ale obchod s korálmi a chránte tak túto prírodnú krásu i pre budúce generácie

Induruwa
Táto oblasť je cieľom tisícov turistov a návštevníkov, pretože ponúka príjemnú prímorskú klímu a nádherné, romantické pláže s kryštáľovo čistou vodou. Odpočívať môžete nielen pri mori, ale i pri rieke Bentota, ktorá poskytuje ideálne podmienky pre plachtenie, windsurfing a vodné lyžovanie. Navštíviť môžete zaujímavý chrám z 12. storočia Galapota Temple stoajci kúsok od rieky. Najväčšou zaujímavosťou a atrakciou je korytnačia liaheň, ktorú môžete navštíviť.

Kalutara
43 km južne od Colomba leží mesto Kalutara, ktoré bolo kedysi dávno veľmi dôležitým strediskom trhu s korením. Dnes je preslávené skôr výrobou kvalitných prútených výrobkov a košíkov. Hneď pri moste Kalu Ganga sa nachádza na hlavnej ulici budhistická dagoba Gangatilaka Vihara. pri ceste stojí malinká svätyňa, pri ktorej vodiči zastavujú, aby sa tu pomodlili za šťastnú cestu.

Koggala
Letovisko Koggala v najnižšej časti Sri Lanky má vďaka svojej polohe výborné klimatické podmienky po celý rok (v mesiacoch máj - august je len málo ovplyvňované častejšími dažďami, ktoré prichádzajú zo západu a juhozápadu). Kľudné letovisko disponuje minimálnym počtom hotelov. Výlety do okolia zahŕňajú napr.: Galle - portugalské prístavné mesto či mestečko Hikkadua (do oboch miest existuje autobusové spojenie), národné aprky a korálové útesy. Transfer z letiska cca 5 hodín - ideálna možnosť poznať Srí Lanku. Odporúčame po celý rok.

Marawila
Letovisko situované medzi plážou a prírodnou tropickou lagúnou plnou vegetácie, iba 35 km od letiska v meste Colombo.

Negombo
Typické rybárske mestečko vsadené medzi skupinky kokosových paliem leží 37 kilometrov severne od Colomba a iba 6 kilometrov od medzinárodného letiska. Negombo je tiež miestom gurmánov, ktorý si určite vyberú z obrovskej ponuky mora. Staré rybárske lode ako napríklad krakorec (oruwa) alebo katamarán zásobujú z mora miestny trh pelamidou, tuniakom, sleďmi, parmiicami, zatiaľ čo homár a garnát sa loví v miestnych lagúnach.

Tangalla
Mesto s jednou z najkrajších pláží na pobreží s množsvtom zátok leží na južnom cípe ostrova, 195 km od Colomba. Nájdete tu niekoľko pamiatok na éru Holanďanov, záchranné korytnačie liahne a v okolí nedotknutú prírodu - veď len 90 km odtiaľto je národný park Yala, riečne safari Nilwala 30 km atd.

Trincomalee

Unawatuna
Unawatuna nie je len miestom plným legiend, ale aj oblasťou, kde holandský velitelia a obchodníci boli ubytovaní alebo mali svoje "Buien Plaatsen" rezidencie. Tieto budovy i dnes neazaprú svôj pôvod v holandskej architektúre, a to i napriek početnej rekonštrukcii. Za návštevu tu určite stojí napríklad budova zvaná "Bathfield House", v ktorej je dnes umiestnená štátna pôrodnica alebo bývalá rezidencia holandského veliteľa s bazénom a nápisom "Nooit Gedacht" na vstupnej bráne. Ďalšia typická budova s drevenými stĺpmi, veľkými dverami a oknami sa nachádza na kľukatiacej sa ceste do Velle Kovila. Mnoho zvláštnych legiend koluje o mieste Kovil, zvlášť rozšírená je legenda o jaskyni uvezneného morského hada.

Waduwa
Kľudnejšie menšie letovisko, dlhá pláž, obchodíky a menšie miestne obchodíky. Letovisko sa nachádza asi 2 hodiny cesty od letiska. Susedí s ďalším nádherným letoviskom Unawatuna.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk