Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

Srí LankaVšeobecné informácie


Predstavte si raj na zemi. Obrovská tropická zahrada plná prekrásnych neobvyklých rastlín, ktorá je domovom tisícom druhov živočíchov. V tej nájdete stopy dávnych civilizácií, ktoré svojimi stavbami dokazujú vyspelú inteligenciu. Pri popíjaní pravého cejlónského čaju výbornej chuti sa môžete dať do reči s miestnymi priateľskými obyvateľmi a pritom sa rozhliadať po rozľahlých čajovníkových plantážach, ryžových poliach alebo vrcholoch hôr. Ochutnať tu môžete exotické ovocie a potom sa zviezť na prítulnom slonovi.

Srí Lanka je krajinou priam stvorenou pre návštevníkov lapajúcich po nasiaknutí starovekej atmosféry z veľmi starých pamiatok, pre návštevníkov túžiacich po pohybe a športových aktivitách a tiež pre návštevníkov milujícich dobré jedlo a pitie a leňošenie na romantickej pláži. Na Srí Lanke nájdete stopy dávnych civilizácií, ktorých dávne pamiatky so všadeprítomnými sochami Budhy berú dych. Môžete sa nechať omámiť krásou a kvalitou vypracovania ozdôb na hinduistických a budhistických chrámoch a nasať v nich zvláštne nepopísateľné kúzlo nám vzdialenej kultúry a vyznania. Alebo sa môžete zastaviť pri tisíce rokov starých jaskynných chrámoch či útulkoch, kde prebývali mnísi zasväcujúc celý svoj život dosiahnutiu blaženej nirvány. Srí Lanka má pestrofarebnú prírodu s veľkolepou faunou a flórou. Národné parky na tomto území začali vytvárať Briti a dnes je tu pomerne dobrá a hustá sieť týchto parkov – okolo 100 chránených oblastí.

Široké pláže so zlatistým pieskom a pozvoľným prístupom do vody lemované palmami. Koralové útesy lemujúce pobrežie, v ktorých žijú tisíce druhov prekrásnych pestrofarebných živočíchov a rastlín. Teplé vlny Indického oceánu. Príjemný personál v romantických, luxusne zariadených hoteloch, centrá prírodnej medicíny - ayurvédy a centrá s výukou meditácie. Roztomilé reštaurácie s výbornymi pokrmami z miestnych produktov, z darov mora a z rýb. Pravý cejlónský čaj vynikajúcej chuti priamo z miestnych čajovníkových plantáží.

Čo viac si priať? Vysnívanú dovolenku môžete stráviť práve tu, uprostred tropickej botanickej záhrady vystavujúc sa teplým slnečným lúčom za doprovodu šumenia morských vĺn.


Základné informácie


Ofciálny názov:
Srílanská demokratická socialistická republika

Hlavné mesto:
Colombo

Štátne zriadenie:
pluralitná republika s jednokomorovým parlamentom

Rozloha:

Náboženstvo:
budhisti 70 %, hinduisti 16%, moslimovia 8%

Úradný jazyk:
úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v turistických centrách bežná angličtina, ktorá je súčasne spojovacím jazykom medzi jazykmi úradnými

Časový posun:
+ 5 hodín voči stredoeurópskemu času

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk