Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

BulharskoNajobľúbenejšie destinácie


Achtopol
Achtopol je malá, romantická dedinka na skalnatom polostrove s rybárskym prístavom, nad ktorým sa nachádza múzeum pripomínajúce pôvodnú grécku osadu Agathopolis. Je tipom pre pokojnú romantickú dovolenku, strávenú na divokých plážach a v panenskej prírode pohoria Strandža. Je tu piesočná pláž, ale tiež niekoľko malých, okruhliakmi pokrytých skalnatých mysov pre milovníkov potápania. Na konci polostrova stojí kvetinami obklopený Hram Vesnesenie Gospodne (kaplnka Nanebovzatia). Je to nízka jednoduchá stavba s živými freskami z 19. storočia za stenou ikon. I tu je veľké množstvo súkromných reštaurácií a cukrární, kolotoče pre deti.

Albena
Letovisko Albena Tretie najväčšie letovisko Albena sa nachádza 30 km severne od Varny a 14 km od Zlatých pieskov. Zvláštnu architektúru hotelov, ktoré pripomínajú pyramídu zo schodov, nájdete práve v tomto letovisku. Plytké, čisté more je vyhľadávaným miestom dovolenky rodín s malými deťmi. Pláž: piesočná Šport a zábava: jachty, vodné bicykle, loďky, vodné lyže, surfy, motorové člny, vodné skútre, vodný parašutizmus, windsurfing, požičovňa dopravných bicyklov, tenisové kurty, ihrisko, minigolf, detské ihriská. Môžete tiež navštíviť kabaret a množstvo reštaurácií.

Balčik
Najstaršie mesto Balčik sa rozkladá na pobreží Čierneho mora, 45 km severne od Varny. Mesto je často nazývané Bielym mestom vďaka svojim domom postavených z bieleho kameňa, ale predovšetkým vďaka bielym pieskovcovým skalám, medzi ktorými sa mesto nachádza. Pláž: piesočná Šport a zábava: fitnes, sauna, tenisové kurty, plážové a vodné športy Výlety: Palác kráľovnej Márie s priľahlými parkami a botanickou záhradou, kde uvidíte staré kresťanské náhrobné kamene, veľký kamenný kríž, kaktusovú záhradu, vodopády, potoky a jazierka. Stromy, kry a rastliny sem boli privezené z celého sveta. Ďalším miestom návštevy môže byť turecký cintorín s náhrobkami, etnografické a historické múzeum.

Bansko

Carevo
Rybárske mestečko s prístavom a krásnymi fjordmi, ktoré sa stále viac stávajú kúpeľným strediskom. Mestečko sa delí na dve časti: Vasiliko - pôvodná stará grécka osada a dnešné Carevo. Pláž v tvare podkovy má jemný piesok a je obklopená priezračným morom. K dispozícii sú tu reštaurácie, bary, diskotéky a nočné kluby.

Čiernomorec
Prvým letoviskom na ceste z Burgasu smerom na juh je novšie turistické mestečko Čiernomorec, ležiace 24 km južne od Burgasu. Je zaujímavé svojou polohou - 8 km od známeho historického mesta Sozopol, kde každým rokom prebiehajú archeologické práce. Letovisko sa rozkladá na polostrove s krásnou okolitou prírodou. Má vlastnú piesočnú pláž a vládne tu veľmi príjemná atmosféra. Pláže poskytujú bohaté športové vyžitie, možnosť vodných a plážových športov. Na pobreží je možné navštíviť útulné reštaurácie s vynikajúcou balkánskou kuchyňou a tradičnou folklórnou hudbou pre mladšiu aj staršiu generáciu. Je tu trh s ovocím a zeleninou, pošta a rybársky prístav. Odporúčame rodinám s deťmi a seniorom.

Djuni
Djuni je moderné, komfortné a atraktívne letovisko 40 km južne od Burgasu a 7 km južne od Sozopolu, rozkladá sa pozdĺž veľkej zátoky na piesočnom pobreží plným dún. Nájdete tu čisté a bezpečné more, v Djuni je cez 250 slnečných dní v roku. Zlato piesočnej pláže sú cez 4,5 km dlhé a v priemere 100 m široké, z veľkým množstvom dún. More je tu plytké a preto je Djuni vhodným miestom pre dovolenku s deťmi. V Djuni je tiež veľké množstvo reštaurácií, kaviarní, barov, tenisových kurtov, bazénov pre deti aj dospelých, v letovisku je tiež škôlka a niekoľko detských ihrísk.

Elenite
Rekreačné stredisko Elenite sa nachádza 10 km severovýchodne od Sunny Beach. Prevažujú tu Fínske domčeky, ktorých sa tu nachádza viac ako 220, väčšina týchto bielych stavieb s červenou strechou ponúka výhľad na more. V letovisku sa nachádzajú 4 reštaurácie, kaviareň, nočný klub, diskotéka, jachtársky klub a škola vodných športov, ihrisko pre futbal a volejbal, minigolf, tenisové kurty, kryté bazény, sauny, škôlka atď. Servis pre turistov je tu na vysokej úrovni.

Kiten
Menšie prímorské mestečko leží v tesnej blízkosti Primorska cca 60 km južne od Burgasu. Vyniká mimoriadne zdravou klímou a krásnou prírodou, vďaka spojeniu lesov a mora. Skôr rybárska osada sa stala vyhľadávaným prímorským letoviskom. Rozľahlé piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora sa striedajú so skalnatými útesmi. Kitenský záliv je považovaný za jedno z najkrajších miest južného Čiernomoria. Na pláži nájdete širokú ponuku vodných športov a atrakcií. V prístave je jachtársky klub a usporadúvajú sa tu školy potápania. Letovisko je vhodné pre milovníkov jachtingu a rybárčenia. Za raj rybárov môžeme považovať ústie rieky Karakarač, ktorá sa tu vlieva do mora. V mestečku je celá rada kaviarničiek, reštaurácií, barov a obchodov. Transfer z letiska v Burgasu trvá niečo cez hodinu.

Krajmorie

Kranevo
Nachádza sa na brehu Čierneho mora, v severnej časti bulharského pobrežia. Je vzdialené 30 km od Varny. Je to malé mestečko. Pláž: piesočná Šport a zábava: Výlety: listnatý les Batova - rezervácia, v ktorej sú vzácne stromy a chránené rastliny.

Lozenec
Letovisko Lozenec Pokojné prímorské letovisko ležiace 60-65 km južne od Burgasu je vyhľadávaným miestom pre rodiny s deťmi. Mestečko Lozenec je obklopené viničom, figovými a lesnými hájmi. Pláž: piesčitá Šport a zábava: vodné športy - banán, vodné skútre, šliapacie bicykle, tenisové kurty, bazén Výlety: možné fakultatívne výlety do Varny, Sozopolu, Nesebru, Istanbulu, do rezervácie Ropotamo.

Nesebar
Starobylé mestečko ležiace 28 km severne od Burgasu s dlažbovými uličkami a chránené UNESCO je vhodným miestom pre turistov, ktorí majú radi históriu a romantiku. Množstvo domov z 19.storočia, kostoly a hradby z Byzantskej éry dodávajú tomuto mestečku nebývalé kúzlo. Pláž: piesčitá Šport a zábava: potápanie, tenisové kurty, volejbal, prenájom jazdných bicyklov, paragliding, jazda na vodnom banáne, prenájom vodných bicyklov, vodných lyží, windsurfingu. Zábavné a folklórne programy.

Obzor
Letovisko Obzor Nachádza sa 60 km južne od veľkého prístavného mesta Varny a 60 km severne od mesta Burgas. Mestečko sa rozkladá na vysokom brehu v bezprostrednej blízkosti hôr, starých lesov a krásnej pláže. Blízko letoviska sú rozvaliny rímskeho Jupiterovho chrámu, na kopcoch zvyšky rímskych hradieb a zrúcaniny hradu Kozjak, ktorý postavil v pol. 14. storočia knieža Dobrotica. Pláž: piesčitá Šport a zábava: prenájom vodných bicyklov, vodných lyží, windsurfingu atď., jazdy na vodnom banáne. Sú tu diskotéky i folklórne večery. Výlety: fakultatívne výlety do Nesebru, Sozopolu, Varny, Burgasu a do Istanbulu.

Pomorie
Letovisko Pomorie Leží 12 km severne od letiska Burgas. Pomorie je mesto založené už v dobe antiky (4. storočie p. n. l.) a 18 km južne od Slnečného Pobrežia. Je známe liečivým bahnom. Pomorie je balneologickým mestom (lieči sa tu ochorenie pohybového ústrojenstva, periférnej nervovej sústavy, lupienka a iné kožné choroby, dolných a horných ciest dýchacích, gynekologické choroby apod.) a mestom vinárstva, ovocinárstva a dobývanie soli. Pláž: piesčitá (hnedý železitý piesok) Šport a zábava: bohatý výber športového a spoločenského vyžitia

Primorsko
Bývalá rybárska dedinka, ktorá sa v priebehu rokov rozrástla na známe turistické centrum, sa nachádza 50 km južne od Burgasu. Rozkladá sa na polostrove, ku ktorému priliehajú dve nádherné pláže - južná a severná. Neďaleko Primorska sa vlieva do mora malebná Diabolská rieka. Jedine v Primorsku tak nájdete všetky nápisy v češtine, jedálne lístky v reštauráciách sú tiež v češtine. Nachádza sa tu i české informačné centrum, kde všetci českí turisti môžu získať základné informácie, radu či pomoc. Pláž: piesčitá Šport a zábava: potápanie, tobogan, vodné skútre, šliapacie bicykle, plážový volejbal, let rogalom, trampolína pre deti, tenisové kurty, prenájom vodných lyží, windsurfingu, jazdy na vodnom banáne. Folklórne programy.

Ravda
Prímorská dedinka, ktorá sa nachádza 30 km severne od Burgasu, 6 km južne od mestečka Nesebr a 9 km južne od hotelového letoviska Slnečné Pobrežie. Dobré klimatické podmienky celej tejto oblasti a blízkosť historického Nesebru činí z dedinky vyhľadávané miesto Čiernomoria. Transfer z letiska trvá asi 20 minút.

Slnečné Pobrežie
Najväčší rekreačný komplex u Čierneho mora, určený predovšetkým pre rodiny s deťmi. Leží 40 km severne od Burgasu, 5 km od Nesebaru. Pláž: piesčitá Šport a zábava: vodné skútre, šliapacie bicykle, vodné lyže, windsurfing, bazén pre deti i dospelých, plážové športy. V blízkosti minigolf, tenisové kurty, volejbal, fitnescentrum, paragliding. Výlety: prehliadka starobylého mestečka Neseber, výlet minivláčikom po letovisku.

Sozopol
Letovisko Sozopol Rekreačné a hotelové stredisko Sozopol, pôvodne grécke sídlisko nazývané Apollonia Antica, dnes mestečko s domami z prelomu storočia. Pláž: piesčitá Šport a zábava: bohatý výber z vodných športov, plážový volejbal. Diskotéky a bary. Výlety: Kostol svätej Bohorodičky a umelecká galéria stojí tiež určite za návštevu. Mimo iné môžete navštíviť archeologické múzeum s najkrajšou zbierkou gréckych kamenných váz.

Sv. Konštantín
V pôvodnom prírodnom parku so vzácnymi stromami, asi 10 km severne od Varny a 7 km južne od Zlatých Pieskov, bolo vybudované najstaršie prímorské rekreačné stredisko, bývalé kúpele Družba. Piesčité pláže lemujú zátoky, oddelené od seba kameňmi. Veľkou atraktivitou kúpeľ je prírodný minerálny prameň, ktorého 46°C teplá voda vteká priamo do bazénu pod šírym nebom. Športové ihriská, kurty, bazény a letné kino dotvárajú kúpeľnú atmosféru, podtrhnutú večernými programami folklórneho rázu v štýlových podnikoch. Spojenie s Varnou a ďalšími letoviskami v jej okolí je zaistené miestnymi autobusmi. Výhodou strediska je blízkosť metropole Varny a možnosť kombinovať pobyt u mora s kúpeľnou relaxáciou alebo terapiou. Transfer z letiska Varna trvá asi 20 min.

Sveti Vlas
Je vzdialené 5 km od hotelového letoviska Slnečné Pobrežie a 45 km severne od Burgasu. Dobré klimatické podmienky pre ozdravné pobyty pre všetkých, kto trpí dýchacími ťažkosťami. Pokojné prostredie, vhodné pre rodiny s deťmi. Pláž: piesčitá i plná okruhliakov Šport a zábava: tenisové kurty, stolný tenis, biliard, šípky, elektronické hry, fitnes, sauna, masáže.

Varna
Mesto Varna ( 297 tis. obyvateľov) je najväčším mestom na bulharskom čiernomorskom pobreží a podľa počtu obyvateľov a svojho významu tretím najväčším mestom republiky po Sofii a Plovdivu. Je i najväčším bulharským prístavom. Nachádza sa v rovnakej zemepisnej šírke ako známe kúpele Francúzka a Talianska - Biaritz, Nizza, Monako, Livorno a ďalšie. Je umiestnené amfiteatrálne na niekoľkých terasách nad morom.

Zlaté Piesky
Leží 18 km severne od Varny, ponúka skvelé podmienky pre oddych, šport a zábavu. Unikátny park, kde sa sviežosť lesa harmonicky spája s jemným pieskom pobrežnej pláže vytvára neopakovateľné zákutia. Priaznivé klíma po celý rok s množstvom slnečných dní. Pláž: piesčitá Šport a zábava: jachting, vodné bicykle, loďky, vodné lyže, surfy, motorové člny, nafukovacie loďky - banány, vodné skútre a padáky, jazda na koni, tenisové kurty, strelnice na lukostreľbu, volejbalové, basketbalové ihriská a minigolf, vláčiky a nafukovacie zámky, množstvo detských bazénov, vodných šmýkačiek.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk