Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

ChorvátskoVšeobecné informácie


Chorvátsko je štát, ktorému patrí najväčšia časť dalmátskeho pobrežia Jadranského mora. Má netypický tvar kosáka tiahnuceho sa od Dunaja cez Istrijský polostrov po miestny len 50 km široký pás pri pobreží až za historický Dubrovník. Pobrežie Jadranu patrí k najčlenitejším v Stredomorí a z celkového počtu takmer tisíca ostrovov je obývaná iba malá časť. Ostrovy sú malebnými oázami kľudu v priezračných vodách Jadranu, ktoré s jeho kúzelnými oblázkovými plážami patria k najčistejším v Európe. Bežná viditeľnosť vo vode je 10 metrov, ale z výšky je možné rozoznať predmety až v 60 metrovej hĺbke.

Chorvátsko patrí medzi slovenskými turistmi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie krajiny. Je to nielen kvôli jeho dobrej dopravnej dostupnosti a neveľkej vzdialenosti, ale tiež vďaka dobrému pocitu vzájomného porozumenia, ku ktorému prispievá i jazyková príbuznosť slovenčiny a chorvátčiny. Chorváti sú veľmi priateľskí a otvorení a svoju náklonnosť dávajú radi a často najavo.

Chorvatsko oplýva kultúrno - historickými pamiatkami zo všetkých období vďaka búrlivým historickým udalostiam a prelínaním vplyvov rôznych kultúr. Jeho prímorskú časť charakterizujú vplyvy stredozemnej kultúry, početné pamiatky z antického, rímskeho a rano-stredovekého obdobia. Pevninská časť Chorvátska je súčásťou stredoeurópskeho kultúrneho okruhu a vyznačuje sa početnými prehistorickými nálezmi svetového významu, zrúcaninami starých hradov, pevnosťami a zámkami, neskoro stredovekými a novovekými kultúrnymi pamiatkami a architektúrou baroka. Chorvátsko má veľmi rozmanitú a bohatú prírodu a krajinu, je zemou, kde sa vyskytuje veľké množstvo prírodných rezervácií a národných parkov.

Základné informácie


Ofciálny názov:
Chorvátska republika/Republika Hrvatska/

Hlavné mesto:
Záhreb

Štátne zriadenie:
pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom

Rozloha:

Náboženstvo:
rímskokatolíci 77%, protestanti 0%, pravoslávni 11%

Úradný jazyk:
srbochorvátčina

Časový posun:
GMT +1 h

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk