Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

CyprusNajobľúbenejšie destinácie


Agia Napa

Ayia Napa
Povodne malá rybárska dedinka, dnes centrum hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a klubov. Nádherné jaskyne a skalné útvary sú lákadlom i pre tých najnáročnejších turistov. Pláž: piesčitá Šport a zábava: animačné programy, bazén, krytý bazén, večerné programy, tenisový kurt, stolný tenis, gulečník, telocvičňa, sauna, vírivka, masáže, vodné športy, fitness, basketbal, volejbal Výlet: vodný park Water World, Marine Life Museum, kde si je možné z blízka prezrieť rozne druhy morských živočíchov, povodne mužský kláštor pochádzajúci z 16. storočia, mys Cape Greco s nádhernou vyhliadkou do okolia.

Coral Bay
Toto letovisko je považované za jedno z najpríťažlivejších miest na Cypre a je vhodným miestom pre rodiny s deťmi. Prírodným úkazom s kryštáľovo čistým morom, zlatým pieskom a rajom pre milovníkov vodných športov je miestna "Korálová zátoka". Pláž: piesočnatá Šport a zábava: golf – ihrisko s 18 - timi jamkamy, vodné športy, tenisové kurty, potápanie, požičovňa vybavenia pre windsurfing a šnorchlovanie, plážové športy.

Kissonerga
Kissonerga je malé letovisko, ale skôr by sa tak dala nazvať kľudná oblasť ležiaca medzi Coral Bay (cca 3 km) a Paphosem (cca 7 km), turistickými letoviskami ponúkajúcimi široké možnosti zábavy a nákupov. Kissonerga je tiež jediné miesto, kde sa výborne darí banánovníkom pestovaným na rozsiahlych plantážach. Pláž: piesčitá Šport a zábava: detské ihriská a kútik, šípky, stolný tenis a tenisové kurty, sauna, petangue, videohry, gulečník, lukostrelba, minigolf, potápanie a šnorchlování, prrenájom bicyklov, mopedov a motocyklov, animačné programy, spoločenské večery, folklórní akcie.

Kyrenia - severný Cyprus

Larnaca
Rušné prístavném mesto. V zátoke Larnaka je vybudovaná pobrežná promenáda s palmami a množstvo hotelov a reštaurácií. Pozostatky starého mesta nájdete asi 1 km od centra mesta. Nápisy a štítky približujú históriu mesta a popisujú archeologické nálezy a ich hodnotu. Larnaka Salt Lake alebo Larnacké slané jazero sa nachádza mezi mestom Larnaka medzinárodným letiskom, v zime je domovom tisícov plameniakov a ostatných druhov vtákov, v lete však vysychá a zostáva v ňom len tenká vrstva soli. Pláž: pláže s tmavším jemným pieskom alebo drobnými kamienkami. Šport a zábava: vonkajší a krytý bazén, detský bazénik a ihrisko, tenis,s tolný tenis, biliárd, sauna, jacuzzi, fitnesss, masáže, potápanie a ďalšie vodné športy. Z miestneho prístavu sa vychádza na okružné plavby po Stredozemnom mori. Výlety: archeologické múzeum so zbierkou keramiky zo starovekého Kitionu, neolitické sídlisko Hirokitia neďaleko Larnaky, ktoré je jedným z najdôležitejších prehistorických nálezísk vo východnom Stredomorí a je chránené medzinárodnou organizáciou UNESCO, mešita Grand Mosque či posvätné islámske miesto Hala Sultan, ležiaci na Slanom jazere.

Limassol
Konajú sa tu rôzne slávnosti a festivaly vína a karnevaly. Najznámejšou turistickou atrakciou mesat je miestny hrad Limassol vybudovaný v byzantskom štýle. Pláž: piesočnatá, piesočnato - okrúhliaková Šport a zábava: bazén, detský bazén, detský kútik, stolný tenis, ihrisko na futbal alebonohejbaô, elektrické hry a gulečník. Výlety: staroveké nálezisko Kourion či Amathous, amfiteáter v Episkopii, Hrad Koloseu, Medieval Muzeum - múzeum stredoveku.

Paphos
Paphos patrí medzi jedno z najpôvabnejších letovisiek na ostrove, je to veľmi príjemné a priateľské starobylé mestečko so štýlovými tavernami, kaviarňami, reštauráciami a obchodmi. Podľa povesti práve neďaleko Paphosu vystúpila bodyňa lásky Afrodita z penivých morských vĺn, toto mystické miesto sa nazýva Petra tou Romiou (Grékova skala). Celé mesto je právom vďaka svojím početným historickým pamiatkam na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pláž: piesčitá a kamenitá Šport a zábava: bazén, detský bazén, tenis, videohry, gulečník, sauna, vodné športy Výlety: nálezisiko antických vykopávok v časti Nea Paphos alebo Kato Paphos, ďalšou obľúbenou turistickou atrakciou sú tzv. Paphoské mozaiky, Hrobky kráľov, kresťanské katakomby ukryté v hore Fabrica, Odeon, kostoly i malebný prístav, ktorý stráži stará benátska pevnosť. Byzantské múzeum, Etnografické múzeum, ale najviac stojí za návštevu Archeologické múzeum, (zbierky výrobkov zo skla, mince, keramika, sošky aj. z neolitu až po 18. st.)

Protaras
V okolí tohoto letoviska s najkrajšou plážou Fig Tree Bay nájdete množstvo veterných mlynov, rybníky, ovocné záhrady a nespočetné množstvo ostrovčekov. Pláž: piesčitá Šport a zábava: animačné programy, bazén, stolný tenis, basketbal, plážový volejbal, potápanie, tenisové kurty, windsurfing, jachting i lietanie na padákoch.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk