Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

CyprusOstatné informácie


Elektrina
220 V, 50 Hz - anglický štýl.

Ostatné
Bezpečnostná situácia

Pobyt na Cypre je vo všeobecnosti bezpečný aj v nočných hodinách, pouličná kriminalita je nízka, avšak má rastúcu tendenciu najmä v turistických strediskách. Trestné činy proti turistom sú však zriedkavé. Treba však dávať pozor na cestovné doklady, letenky, peniaze a iné cennosti a uschovávať ich v hotelových trezoroch. Prevažná väčšina návštev na Cypre je bezproblémová, konfrontácie polície s turistami sú výnimočné, avšak mimoriadne prísne sa postupuje proti prechovávaniu drog. Cyperské úrady prísne stíhajú výrobu, distribúciu, dovoz a držanie drog (hrozba odňatie slobody až na 8 rokov alebo peňažný trest alebo obidva tresty súčasne a páchateľ sa stáva nežiadúcou osobou pre ďalšie cesty na Cyprus). Na ostrove nie je dovolené fotografovať vojenské objekty i zariadenia a vojenský personál i jeho vybavenie pod hrozbou tvrdého postihu.

Praktické rady pred vycestovaním na Cyprus

Nechať príbuzným na Slovensku adresu pobytu na Cypre, na ktorej môžu nášho občana v prípade nutnosti kontaktovať a do svojho cestovného pasu tiež priložiť lístok s kontaktom na príbuzných na Slovensku.

Necestovať na Cyprus s úmyslom získať náhodné zamestnanie. Na vykonávanie zárobkovej činnosti potrebuje slovenský občan pracovné povolenie. Nelegálna pracovná činnosť môže mať sa dôsledok trestné stíhanie a vyhostenie. Neakceptovať prísľuby tzv. zamestnávateľov, že občanovi zabezpečia pracovné povolenie po príchode na Cyprus.

Cestovať na Cyprus s návratným cestovným lístkom a zobrať so sebou dostatočné množstvo financií.

Presvedčiť sa o platnosti zdravotného poistenia. Zdravotnícka služba na Cypre nie je bezplatná a úhrada za hospitalizáciu (a v prípade nutnosti prevoz na Slovensko) môže byť veľmi nákladná.

Pamätať na rešpektovanie cyperského právneho poriadku. Vyhýbať sa drogám, lebo prechovávanie dokonca aj malého množstva mäkkých drog má za následok tvrdý trestný postih vrátane odsúdenia na odňatie slobody. Slovenské veľvyslanectvo nemôže ovplyvniť prepustenie na slobodu.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk