Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

EgyptNajobľúbenejšie destinácie


Ain Soukhna
Ain El Soukhna je prekrásne a najmladšie egyptské prímorské letovisko na pobreží Červeného mora vzdialené od Káhiry cca 120 km a cca 40 km južne od Suezského prieplavu. Toto letovisko sa začalo budovať v roku 1998 a v tejto oblasti nájdete v hotelových komplexoch reštaurácie a kaviarne, ihriská, priestory na šport, parky na vodné športy, obchodné centrá. Atraktívnosť strediska umocňuje scenéria Červených hôr Východnej arabskej púšte a dlhá piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora. Táto oáza pokoja a pohody je vyhľadávaná pre krásne pláže a pokojné prázdninové prostredie.

Príjemná klíma po celý rok, krásna a bohatá flóra a fauna, kvalitné ovzdušie a more to všetko je Ain Soukhna. Toto letovisko nie je vhodné pre šnorchlovanie.

Táto oblasť nie je vhodná len pre milovníkov slnka a oddychu na pláži, je to oblasť, kde ste tiež obklopení históriou. Môžete tu nájsť jedny z najstarších kláštorov na svete na západ od Zafaranu na ceste do Kuraymat. (Svätý Anthony r. 251 -356, Svätý Pavol 5. storočie nášho letopočtu). Dokonca rituály vo vnútri kláštorov pretrvali stáročia a do dnešných dní sa nezmenili. Niektorí historici veria, že severná časť Mount z Galala El Bahareya bol bod z ktorého Mojžiš s izraelitami prešiel na Sinaj pri ich úteku z Egypta.

Alexandria
Rušné moderné stredisko, ktoré sa nachádza na severe Egypta. Je zároveň druhým najväčším mestom a prístavom v zemi. Samotné mesto je pomenované po svojom zakladateľovi Alexandrovi Veľkom, ktorého kedysi dávnu prítomnosť dokazuje veľké množstvo historických pamätihodností. Nájdete tu rad kvalitných hotelov, piesočných pláží, reštaurácií a obchodov.

Dahab

Hurghada
Hurghada je najväčším a najvyhľadávanejším prímorským turistickým letoviskom v Egypte na africkom pobreží Červeného mora. Letovisko Hurghada ponúka veľmi kvalitné služby v oblasti ubytovania vo všetkých kategóriách, je tu možnosť navštíviť typické arabské tržnice so širokou ponukou beduínskeho a iného ľudového umenia, či posedieť v originálnej čajovni. Jedná sa o oblasť s celoročným slnečným svitom, teda je tu široká škála športového vyžitia, ale tiež relaxácia na piesočných plážach. Snáď na každom rohu nájdete požičovňu surfov a automobilov. Nakoľko je tu neuveriteľne pestrý podmorský svet, je tu i veľa potápačských škôl. Pokiaľ sa nechcete potápať, môžete vyraziť na výlet loďou s preskleným dnom či plavbu vyhliadkovou ponorkou. Ale taktiež sa môžete venovať športom, ako je windsurfing, plážový volejbal, tenis, minigolf, návšteva fitnes centra alebo si zahrať biliard. Ak myslíte skôr na relaxáciu, potom je pre vás snáď v každom hoteli prichystaná sauna a masáže. Nielen dospelí si prídu na svoje, ale aj deti, pre ktoré sú tu pripravené animačné programy, veľa detských bazénov, detských ihrísk a klubov. Hurghada je situovaná v blízkosti Káhiry a Luxoru, kde je možnosť navštíviť monumentálne staroegyptské pamiatky, najznámejšie pyramídové pole, kde nájdete najznámejšie pyramídy v Gíze a Sakkare, Údolie kráľov a kráľovien, chrám kráľovej Hatšepsut, zádušný chrám Ramessa II., Memnónove kolosy, Karnacký a Luxorský chrám, ale tiež Dajr al-Madína (dedina umelcov, výroba z alabastru).

Káhira
Káhira - metropola Egypta - je plná starobylých pamiatok. Za prehliadku rozhodne stojí Egyptské múzeum na triede Midan Tahir, kde sa nachádza napr. Tutanchamónov sarkofág, jeho poklad, zachovalé múmie dokazujúce um starovekých balzamovačov, sochy faraónových sluhov, pergameny, zlaté pohrebné masky a ďalšie pamiatky. V Káhire taktiež nájdete najväčšiu mešitu na svete - Ign Tulun z 9. storočia.

Marsa Alam
MARSA ALAM Nedotknutý raj Červeného mora a oáza pokoja. Marsa Alam je jednou z najkrajších oblastí na egyptskom pobreží, ktorá si v posledných rokoch získava stále väčšiu obľubu. Leží 210 km južne od Hurghady a 230 km od Edfu. Obrovským plusom tejto oblasti sú nielen krásne pláže, čisté more a večne svietiace slnko, ale taktiež prekrásne koralové útesy. Oblasť je vhodná pre milovníkov podmorského sveta a pre vyznávačov pokojnej, ničím nerušenej dovolenky. Hotely s vysokým komfortom sú vzdialené niekoľko kilometrov od miestneho letiska a možno ich odporučiť náročnejším klientom. Odporúčame topánky do vody.

Sharm El Sheikh
Raj potápačov, ako býva obvykle nazývaný. Sharm El Sheikh je vzdialený asi 25 km od najjužnejšieho cípu Sinajského polostrova. Moderné a luxusné letovisko s množstvom hotelov v typickom egyptskom štýle, reštaurácií a obchodov, kde môžete zakúpiť typické výrobky z kože, zlatých šperkov a keramiky, je situované u krásnej piesočnej zátoky Naama Bay. Množstvo turistov sem jazdí prevažne obdivovať pestrý podmorský svet, a preto i ten najnáročnejší potápač si príde na svoje. Koralové útesy, ktoré sú priamo u pobrežia sú prístupné úplne každému a sú zárukou skvelého zážitku i pre začínajúcich potápačov. Je tu široká škála športového vyžitia, či už sa jedná o vodné športy ako je windsurfing, šnorchlovanie, vodné lyžovanie, športové rybárstvo či už zmienené potápanie. Avšak sú tu aj golfové ihriská, požičovňa bicyklov, squash, môžete sa venovať plážovému volejbalu, tenisu, zahrať si biliard, navštíviť health club či relaxovať v hotelových saunách. Každý turista môže absolvovať prechádzku na ťave alebo koňovi, prechádzku púštnou safari, ale taktiež môže zavítať do kasína, na diskotéku, do baru a nočných klubov. Deti môžu stráviť svoj čas v detských bazénoch, na detských ihriskách či kluboch. Kláštor sv. Kataríny ležiaci pod Mojžišovou horou v srdci Sinajského polostrova je snáď najčastejšie navštevovaným miestom. Už samotným zážitkom je cesta ku Kláštoru sv. Kataríny, ktorá vedie púšťou medzi horami. V kláštore si môžete pozrieť justiniánsku baziliku, ktorej vnútorná výzdoba pochádza zo 17. a 18. storočia, ale tiež tri byzantské mozaiky v apside zo 6. storočia. Veľmi zaujímavým miestom pre výlet je návšteva skalného mesta Petra.

Taba
Taba je turistické letovisko na severe Arabského zálivu s výhľadom na tri susedné zeme – Izrael, Jordánsko a Saudskú Arábiu. Taba je vyhľadávaná pre svoje krásne pláže, zátoky a zálivy v pozadí panorámy hôr. Najnavštevovanejším miestom je Faraónov ostrov obklopený tyrkysovou vodou. Šport a zábava: potápanie, potápačské kurzy, windsurfing, vodné lyžovanie, plávanie s delfínmi, fitnes, aerobik, gymnastika, tenisové kurty, biliard, sauna. Výlety do Jordánska a Izraela. Pre deti je k dispozícii detský klub s bazénom.
 

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk