Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

EgyptVstupné formality


Cestovné doklady

Pro vstup do EAR je požadovaný cestovný pas s platnosťou najmenej šesť mesiacov od podania žiadosti o vízum.


Víza

Vstupné vízum do Egypta si môže občan SR vybaviť aj po prílete do krajiny. Egyptské víza sa vydávajú priamo na letiskách v Káhire, Hurgháde a Sharm-el Sheikhu. Víza je možné získať aj na niektorých hraničných priechodoch, napríklad v Tabe, na hraniciach s Izraelom. V tomto prípade má však vízum platnosť iba na oblasť Sinajského poloostrova.


Pri vstupe do Egypta je pre občanov SR potrebný platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate a pobytové turistické vízum.

Vízum si môžete zabezpečiť individuálne na egyptskom veľvyslanectve v Bratislave. Omnoho schodnejším spôsobom je zabezpečenie víza prostredníctvom cestovnej kancelárie.


Colné a devízové predpisy

Do EAR je zakázaný dovoz potravín, alkoholu, pornografie, zbraní a všetkých druhov drog. Je nutné pripomenúť, že je striktne zakázaný vývoz pamiatok a zlata v nespracovanej podobe. Postihy za predaj a prechovávanie drog sú prísne a pohybujú se radovo v desiatkach rokoch odňatia slobody. Za nedovolené držanie drog môže byť udelený aj trest smrti. Mnoho liekov a podporných prostriedkov podlieha prísnemu režimu kontroly, hlavne pokiaľ ide o ich vývoz z Egypta.Turista prichádzajúci do EAR má právo na nákup tovaru z bezcolných obchodov (Duty Free Shops) v určitej kumulovanej výške (na aktuálnu čiastku sa doporučuje v prípade záujmu opytať pracovníka egyptskej colnej služby pri prílete do Egypta) za kalendárny rok na letisku a vybraných miestach v Káhire a Alexandrii do 24 hodin po prílete. Inštitút povinnej zmeny valút v EAR neexistuje. Nedoporučuje se meniť peniaze na čiernom trhu vzhľadom k možným postihom zo strany miestnych orgánov a taktiež vzhľadom k bezpečnostným rizikám pre cudzincov. Finančné prostriedky je lepšie meniť v miestach k tomu určených (banky, zmenárne, medzinárodné hotely , súkromné zmenárne).


Zdravie

Zdravotnický systém sa v EAR opiera o sieť štátnych a súkromných nemocníc. Cudzincom sú odporúčané služby súkromných nemocníc, ktoré sú síce stále podstatne nákladnejšie, avšak starostlivosť a služby sú na omnoho vyššej úrovni ako v štátnych zariadeniach. Zachádzanie s pacientami je na súkromných klinikách lepšie organizované a je takisto zaistená pooperačná starostlivosť omnoho vyššieho štandardu ako v štátnych nemocniciach.

Telefonne číslo ministerstva sociálneho zabezpečenia organizované "prvou pomocou" či ambulancia je 123. V Káhire možno voliť pre ambulanciu ešte 5770406, 5770365, 5770123, v Gize 5615522, 5615533.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk