Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

GréckoVšeobecné informácie


Grécko – kolíska západnej kultúry, krajina opradená dávkou dávnych mytologických bájí a mýtov, miesto s bohatou a dlhou históriou, ukrývajúce tajomstvo ľudskej múdrosti a krásy, kde sú ľudia preslávení svojou úprímnosťou a pohostinnosťou. Grécko je veľmi okúzľujúce svojou rozmanitou a rôznorodou krajinou, kde drsná krajina s horskými masívmi, kotlinami a riečkami prechádza do pobrežia s nádhernými plážami a trblietajúcim sa priezračným morom, z ktorého vyčnievajú skalnaté útesy a dozelena rozkvitajú svahy.

Grécko leží v juhovýchodnej Európe a zaberá južný výbežok Balkánskeho polostrova. Skládá sa z pevninskej časti, niekoľkých veľkých ostrovov, ktoré sa delia na 7 správnych celkov a veľké množstvo malých ostrovčekov. Grécke brehy obmýva Jónske, Stredozemné a Egejské more. Hlavným mestom sú Atény, ktoré majú 2,5 milióna obyvateľov.

Veľmi obľúbenou destináciou je tiež vďaka veľmi priaznivému podnebiu, ktoré je veľmi stabilné a teplé od mája až do konca októbra, kedy vás určite čakajú dni plné slnka. Nachádza sa tu nekonečné množstvo rôznych typov pláží. Od pláží piesočnatých, cez oblázkové i skalnaté, ale tiež pláže, kde je možné využiť najrôznejšie atrakcie, až po pláže tiché a opustené.

Grécko ponúka dobee prepracovanú ponuku služieb v hoteloch i v turistických centrách, veľké množstvo športového vyžitia, bohatú ponuku barov a iných zábavných podnikov, ochutnať výbornú grécku kuchyňu môžete v niektorej z najrôznejších reštauráciách, pokiaľ chcete navštíviť niektorú z množstva historických pamiatok, je tu k dispozícii široká ponuka fakultatívnych výletov.


Základné informácie


Ofciálny názov:
Grécka republika

Hlavné mesto:
Atény (Athínai)

Štátne zriadenie:
pluralitná republika s jednokomorovým parlamentom

Rozloha:

Náboženstvo:
pravoslávne

Úradný jazyk:
gréčtina, dohovoríte sa aj anglicky

Časový posun:
GMT + 2 h (+ 3 h v létě)

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk