Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

MaledivyVstupné formality


Cestovné doklady

Občania SR musia mať platný cestovný pas s dobou platnosti dlhšou ako plánovaný pobyt a potvrdenú spiatočnú letenku. Od turistov prichádzajúcich z oblastí výskytu žltej horúčky sa vyžaduje doklad o očkovaní.


Víza

Je potrebné.
Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu / deň. Pokiaľ turista nemá zvláštne povolenie, môže na územie Malediv vstúpiť len cez prístavy Male alebo Hulule.
Najbližší honorárny konzulát Maledív je v Rakúsku.

adresa:

Mr.Gerald Wiedler
Peter-Jordan-Strasse 21
A-1190 Wien
Tel. 3191426, 3190010
Fax:3197073


Colné a devízové predpisy

Dovoz a vývoz cudzej meny nie je obmedzený. Potvrdenie o výmene valút umožní pri odchode z Maledív spätnú výmenu. Dovoz vecí osobnej spotreby je povolený. Dovoz alkoholu, drog, bravčového mäsa a výrobkov z neho, pornografického materiálu, farmaceitických prípravkov ako aj ostatného tovaru, ktorý je v rozpore s islámom je prísne zakázaný. Pri vstupe do krajiny je potrebné vyplniť registračný lístok a uvedením presnej adresy.


Zdravie

Doporučujeme zdravotné pripoistenie. Zároveň doporučujeme konzultovať zásobu liekov so svojím lekárom. Určite si pribaľte repelenty a krémy proti UV žiareniu.
Zdravotná starostlivosť je na pomerne nízkej úrovni, náročnejšie zákroky sa na Maledivách neuskutočňujú. Ošetrenie je pomerne drahé. Je vhodné poznať svoju krvnú skupinu. Odporúčame uzatvoriť zdravotné poistenie doma.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk