Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

TunisNajobľúbenejšie destinácie


Bizerta
Leží 66 km na sever od hlavného mesta. Je to najväčšie mesto severného Tunisu. Žije tu okolo 110 000 obyvateľov. Sú tu prekrásne piesčité pláže, najmä na severe a východe od mesta a tiež príklady islamskej architektúry, ktorú môžete obdivovať v starých štvrtiach okolo prístavu. Bizarta bolo veľmi obľúbené letovisko v dobe Rimanov.

Borj Cedria

Djerba
Tento najväčší ostrov severnej Afriky, kde slnko svieti 320 dní v roku je ideálnym miestom k stráveniu svojej dovolenky. Čisté more, luxusné hotely, v uličkách pracujúci hrnčiari, tkáči kobercov a remeselníci zdobiaci striebro filigránom vám navodia priamo rozprávkovú atmosféru. Rozloha: 520 km2 Obyvateľov: okolo 100 000 Hlavné mesto: Houmt Souk Letoviská: Zarzis, Midoun, Houmt Souk Dĺžka letu: 3 hodiny Pláž: piesočná Šport a zábava: golf, minigolf, tenisové kurty, stolný tenis, volejbal, vodné športy na pláži, sauna, masáže, animačné programy, fitnescentrum, folklór a diskotéky Výlety: Guellala – stredisko tradičnej ručnej hrnčiarskej výroby. Slávna židovská synagóga LA GHRIBA (dielo zázrakov), sa nachádza neďaleko mestečka Er Riadh. Výlet loďou – delfíny, obed, animácia, návšteva farmy s krokodílmi. Kartágo – návšteva prístavu, Tofedu – cintorína.

Gammarth

Hammamet
Hammamet, skôr rybárska dedinka, dnes mesto s 20-timi tisícmi obyvateľmi leží 63 km juhovýchodne od tuniskej metropole na juhu polostrova Cap Bon, ktorý vybieha do Stredozemného mora v dĺžke 70 km. Pláž: piesčitá Šport a zábava: golf, tenis, stolný tenis, minigolf, volejbal na pláži, veľký výber vodných športov, animačné programy. Pre deti - detský klub, detský bazén Výlety: staré islamské hradobné mesto (Medina) s pevnosťou (kasbah) z 15. storočia - mesto sa pýši mešitami, jednou z 15. storočia a druhou z 18. storočia, - za pozretie tiež stojí medzinárodné kultúrne stredisko postavené podľa vzoru starého rímskeho amfiteátru

Mahdia
Mahdia je krásne rybárske mestečko ležiace asi 210 km od hlavného mesta. Dnešná Mahdia je charakteristická bielymi budovami domov vystavaných v tradičnom maurskom štýle, oblými kopulami mešít a štíhlymi minaretmi. Zvláštnou a tajomnou tradíciou mestečka je každodenný lov miestnych rybárov, kedy ešte za mesačného svitu vypľúvajú na svojich loďkách s lampášmi rozhodiť do temného mora svoje siete. Pláž: piesčitá Šport a zábava: tenisový kurt, stolný tenis, fitnes, sauna, masáže, salón krásy, vodné športy, kúpele, detský mini klub.

Monastir
Prístavné mesto s 28 tisícmi obyvateľmi má medzinárodné letisko a leží na špičke skalnatého polostrova pri najjužnejšom konci hammametského zálivu. Pláž: piesočná Šport a zábava: stolný tenis, fitnescentrum, minigolf, tenisové kurty, sauna, masáž, vodné športy na pláži, detský bazén Výlety: Najvýznamnejšou stavbou tohto prístavného mesta je ribat - pevnosť s majákovou vežou - založená v 8. storočí. V pôvodnej modlitebni sa dnes nachádza múzeum islamského umenia. V meste je postavená i hradobná medina.

Nabeul
Mesto so 70 tisícmi obyvateľmi je od hlavného mesta vzdialené 65 km. Mesto vošlo v známosť vďaka jemným výšivkám, čipkám, parfumom, viniciam a hlavne vďaka hrnčiarskemu priemyslu produkujúcemu nádherné výrobky s prvkami rímskej kultúry. Nabeul je centrom umeleckých ručných prací na polostrove a môžete tu vidieť tiež jedinečnú keramiku nielen z oboru hrnčiarstva. Pláž: piesočná. Šport a zábava: vodné a plážové športy, vodné pólo, aerobik, fitnes, minigolf, tenis, petang, sauna, jacuzzi, detské ihrisko, animačné programy, nepravidelné večerné programy. Výlety: tradičný trh, kde sa každý týždeň predáva vyhlásená miestna keramika, koberce, korenie, spotrebné zbožie i domáce zvieratá.

Port El Kantaoui
Port El Kantaoui je povestný svojimi najexkluzívnejšími hotelmi a reštauráciami. Pláž: piesčitá Šport a zábava: golf (golfové ihrisko s 27 jamkami rozkladajúce sa v parku na ploche 103 ha) Výlety: plavba pirátskou loďou, ktorá niekoľkokrát denne vypľúva z prístavu na šíre more, návšteva au parku.

Skanes
Hotelová oblasť nachádzajúca sa medzi mestami Sousse a Monastir. Nachádza sa tu niekoľko golfových ihrísk a vyznačuje sa tiež svojimi širokými piesočnými plážami a krištáľovo čistým morom.

Sousse
Tretie najväčšie tuniské mesto so 400 tisícmi obyvateľmi leží okolo rušného rybárskeho a obchodného prístavu v južnej časti kosákovitého Hammametského zálivu len necelých 20 km od medzinárodného letiska v Monastiru. Pláž: piesčitá. Šport a zábava: stolný tenis, minigolf, vodné športy na pláži, tenis, biliard, fitcentrum, sauna, jazda na koňoch alebo na ťavách, detské ihrisko, animačné programy, je tu množstvo barov a reštaurácií. Výlety: kresťanské katakomby a archeologické múzeum. Islamský ribat, kláštorná pevnosť vojensky organizovaných mníchov, bojovníkov za islamskú vieru.

Tabarka
Toto obľúbené prímorské letovisko ležiace v pohorí Kroumerie je zasadené do hornatej krajiny s koralovými útesmi, skalami a zalesneným vnútrozemím. Pláž: piesočné i kamenné pláty (v prístave) Šport a zábava: potápanie, rybárčenie, plachtenie, pešia turistika i lov, golf, rôzne vodné a plážové športy, vodné lyžovanie, možnosť potápania a jazdy na koňoch, jaccuzi, sauna, fitnes, masáže. Výlety: Navštívte západnú časť prístavu Les Aiguilles (Ihly) - erodované skaly, ktoré vyčnievajú v bizarných tvaroch z vodnej hladiny. Taktiež Janovská pevnosť zo 16. storočia je vyhľadávaným miestom turistov. V letovisku sa koná medzinárodný festival jazzu, koralový festival a festival mladých hudobných skupín, avantgardných divadelných predstavení, folklóru a tanca. Dvoj až trojdenný výlet do Sahary.

Tunis
Mesto Tunis vzniklo na ruinách starého Kartága a hlavným mestom sa stalo v 9. storočí. Rozprestiera sa od stredovekých štvrtí a uzlov až k súčasným prímestským častiam a prístavným budovám. Mesto je klasickým príkladom vzájomného kontrastu starého mesta s modernou architektúrou. K pozretiu odporúčame: starú Medinu, múzeum Bardo, Karthago alebo malebné mestečko Sidi Bou Said.

Yasmine Hammamet
Yasmine Hammamet najnovšia turistická zóna Tuniska sa rozkladá v južnej časti hammametského zálivu. Od historického centra Hammametu je vzdialená 10 km. Na ploche 277 ha je postavených 42 nových luxusných hotelov, rezidencií a víl s kapacitou 25.000 lôžok. Budovy sú vystavané v typickej arabsko-maurskej architektúre a sú obklopené prekrásnymi záhradami a parkami. 3000 m dlhá piesočná pláž je ideálnym miestom pre športovanie, vodné radovánky i relaxáciu. Upozorňujeme klientov na stavebnú činnosť v tejto lokalite, pretože zóna Yasmine nie je doposiaľ dokončená.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk