Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

TunisVšeobecné informácie


Tunisko je najmenšou krajinou severnej Afriky, ktorá se delí na tri časti – Djerba, Tabarka a Tuniská pevnina. Je to krajina, kde se mieša starobylé dedičstvo s vlastnou charakteristickou kultúrou a tradíciami. Tunisko je nejotvorenejšie a najlepšie dosiahnuteľné zo všetkých afrických zemí. Prevláda tu arabská kultúra napriek tomu, že dedičstvom krajiny sú okrem iného tiež výrazné vplyvy cudzích národov. Svoju stopu tu zanechali Féničania, Rimania, Turci i Francúzi. Výsledkom je krajina bohatá na skúsenosti i pamiatky od veľkolepých mešít po antické zrúcaniny. Návštevníci, ktorí túžia po odpočinku, nájdu v Tunisku kľud na bielych piesočnatých plážach na brehu Stredozemného mora.

Je tu mierne podnebie, palmy stále zelené a pomaranče zrejú na slnku celý rok. Sever krajiny, ktorý leží pri Stredozemnom mori, sa vyznačuje teplým letom a dlhou miernou zimou. Tunisko má pre každého návštevníka veľa vzrušujúcich kombinácií. Môžete sa opaľovať na niekoľko kilometrovej piesočnatej pláži, vybrať si medzi pobytom v oáze uprostred vyprahnutej púšte alebo v turistickom letovisku. Hotely sa vyznačujú veľmi priateľským personálom a miestna kuchyňa sa vyrovná francúzskej. Dobrodružnú povahu môže uspokojiť jazda jeepom na juh krajiny, do oblasti piesočnatých presypov, a prechádzka na chrbáte ťavy. Golfisti si môžu zahrať golf na niekterom z mnohých stále zelených golfových greenov. Tým, ktorí holdujú športu zaiste neunikne možnosť využiť niektoré z plážových aktivít – windsurfing, plachtenie, športové rybárčenie alebo potápanie.

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek spôsob návštevy Tuniska, či len pre leňošenie alebo pre aktívny odpočinok, uvíta vás táto zem kobercov vôňou jasmínu a mätového čaju. Ozbrojte sa vľúdnosťou a láskavosťou voči jej obyvateľom. Tunisania vám to s radosťou oplatia. Tunisko nie je len púštnou krajinou. Je to krajina slnka, odpočinku, exotickej kuchyne a kultúry.


Základné informácie


Ofciálny názov:
Tuniská republika

Hlavné mesto:
Tunis

Štátne zriadenie:
republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom

Rozloha:

Náboženstvo:
arabčina (úradný jazyk), francúzština, angličtina, v turistických centrách sa dohovoríte aj nemecky a taliansky

Úradný jazyk:
bulharský, dôležité nápisy sú v latinke, dohovoriť sa dá rusky, anglicky, nemecky

Časový posun:
po celý rok rovnaký ako u nás (tento rok Tunisania prešli na stredoeurópsky čas). S hodinkami teda h

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk