Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

TunisVstupné formality


Cestovné doklady

Pas, ktorého platnosť presahuje 3 mesiace po plánovanom skončení pobytu. Predkladá sa aj vyplnená a podpísaná registračná karta.


Víza

Občania SR, ktorí cestujú do krajiny v rámci organizovaných zájazdov nepotrebujú pre vstup na územie Tunisu vízum. Pre vstup na územie krajiny je potrebný platný cestovný pas; vízum v prípade ak nejde o organizovaný pobyt. O vízum je možné požiadať na veľvyslanectve Tunisu vo Viedni (Opernring 5, 1010 Viedeň, tél.: 00431/5815281-2; fax: 00431/5815592).

Colné a devízové predpisy

Bezcieľne je možné doviesť alkoholické nápoje do obsahu 25% alkoholu 2 litre na osobu, nad 25 % alkoholu l liter na osobu, tabak (pre starších 17 rokov) 4000 ks cigariet, 100 ks dútnikov alebo 250 g tabaku na osobu, 1/4 l parfému a 1 l toaletnej vody na osobu, ďalej jednotlivé darčeky, ktorých hodnota nepresahuje cca 290 Sk za kus. Na prechodnú dobu je možné doviesť dopravný prostriedok (automobil, karavan, súkromné lietadlo, motorku, motorový čln), až 2 fotoaparáty a 20 filmov pre vlastnú potrebu, 1 kameru a 20 filmov, 1 prenosné rádio, športové potreby, kempingové vybavenie, hudobné nástroje, 1 ďalekohľad, 1 prenosný písací stroj, 1 kufríkový gramofón, 2 detské kočíky, 1 bicykel a 1 osobný počítač. Dovezené osobné veci musia byť znovu vyvezené. Pri dovoze zvierat je potrebné predložiť doklad o ich veterinárnej spôsobilosti vystavený oficiálnym úradom danej krajiny (SR). Je zakázané dovážať zbrane všetkých druhov okrem riadne registrovaných loveckých, explozívny materiál, omamné a podobné psychotrópne látky, pornografiu, produkty a tovar, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť, zdravie, náboženské cítenie a morálku verejnosti. Tuniské úrady veľmi tvrdo postihujú drženia a užívanie psychotropných látok.K vývozu miestnej flóry a fauny je nutné povolenie ministerstva poľnohospodárstva, vývoz antických predmětov je možný len na povolenie ministerstva kultúry. Je zakázaný dovoz aj vývoz tuniských dinárov. Ak zostane určitá čiastka miestnej meny, je možné ju zmeniť späť na valuty, je možné preto odporučiť postupnú zmenu podľa potreby a uchovávať si pre prípad spätnej zmeny potvrdenky vydané zmenárňou. Do Tuniska je dovolené dovážať všetky cudzie valuty, cestovné šeky a platobné a úverové karty; cudzie valuty do hodnoty cca 29.000 Sk, v prípade čiastky převyšujúcej uvedenú hodnotu je potrebné o tom informovať pri colnom a devízovom odbavení pri príjazde, prípadný vývoz nedeklarovanej čiastky devíz je sankcionovaný odobraním peňazí a pokutou vo výške odobranej čiastky a prípadne ďalšími úradnými postupmi.

Zdravie

Povinné očkovanie neexistuje. Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A a B.

V prípade nutnosti je najlepšie obrátiť sa na ubytovacie zariadenie, ktoré zaistí lekársku pomoc. Do Tuniska je nevyhnutné cestovať so zdravotným poistením pre zahraničie. Tunisko disponuje štátnymi aj súkromnými zdravotníckymi zariadeniami a lekársky personál je väčšinou na dobrej profesionálnej úrovni.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk