Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

ŠpanielskoNajobľúbenejšie destinácie


Andalúzia
Asi 300km dlhé pobrežie ležiace na juhu Španielska, je nazývané ako „Slnečné pobrežie“. Zo severu je chránené pohorím, ktoré zabraňuje prístupu chladného vzduchu a zrážok. Costa del Sol patrí práve vďaka príjemnej klíme s 300 dňami slnečného svitu k najnavštevovanejším miestam Andalúzie. Nachádzajú sa tu krásne dlhé pláže, more s priezračnou a čistou vodou, široká ponuka zábavy, nákupných možností a športového vyžitia. Vyznavačov golfu určite plne uspokojí veľké množstvo kvalitných golfových ihrísk. Milovníci histórie a prírody si tiež prídu na svoje. Ocenia nádhernú krajinu, kde sa nad pobrežím vypínajú hory, biele andaluské dedinky a blízkosť historicky zaujímavých miest - Malegy, Sevilly, Granady, paláca Cordoby, Alhambry a v neposlednej rade Gibraltaru. Na Costa del Sol nájdu všetko turisti hľadajúci ako kľudnú, tak aktívnu dovolenku.

Barcelona

Biskajský záliv

Costa Blanca
Petrí medzi najkrajšie oblasti Španielska, kde sú roznorodé pláže, od piesočnatých až po okrúhliakové, rovný a kľudný breh sa strieda so strmými a skalnatými morskými útesami. Costa Blanca, "Biele pobrežie", to sú zelené údolia skryté v divokej horskej krajine, kvapľové jaskyne ruiny arabských hradov, botanické záhrady a okúzľujúce dedinky a mesta, s bohatými historickými pamiatkami.

Costa Brava
Costa Brava v preklade znamená „divoké pobrežie" a tiahne sa od severných hraníc až po letovisko Blanes, patrí do oblasti Katalánska. Romatickými zátoka,i s hrubozrnnými piesočnými plážami a skalnatými útesmi patrí k najvyhľávanejším cieľom severného Španielska. Vďaka veľmi rušnému nočnému životu sú mnohé letoviská obľúbené predovšetkým medzi mladými ľuďmi z celej Európy. Miestne služby sú na vysokej úrovni a je tu veľa možností na aktívne trávenie voľného času. Je tu tiež množstvo akvaparkov a kolotočov,ktoré určite zaujmú rodiny s deťmi. Medzi jednotlivými letoviskami neustále preplávavajú vyhliadkové lode, ktoré ponúkajú jedinečnú príležitosť poznať i iné časti pobrežia.

Costa Calida
Jedna z nejvýznačnějších oblastí Stredomoria najmä pre milovníkov vodných športov. Táto oblasť je od Stredozemného mora oddelená tenkým pruhom zeme asi 22 km dlhým, ktorý sa nazýva ako La Manga del Mar Menor. Oblasť so svojou prezívkou "raj medzi dvoma morami" ponúka svojim návštevníkom krásne prírodné úkazy. Pre priaznivcov potápania sa medzi mysom Cabo de Palos a ostrovami Hormigas rozkladá morská rezervácia, veľkým zážitkom je návšteva regionálneho parku Salinas de San Pedro alebo chráneného národného parku Calblanque. Záujemcom o históriu a pamiatky ponúkame výlet do Catrtageny, kde sa nachádza rímsky amfiteáter, divadlo a mestské archeologické múzeum.

Costa Del Azahar
Pobrežie dlhé 120 km s ojedinelou prímorskou krajinou s rozľahlými piesočnatými plážami v Oropese del Mar, Torreblance a Alcossebru, ale i s malými zátokami medzi skalami. V jaskyniach Sant Josep a la Vall d´Uixo sa možete prejsť na loďke po podzemnej rieke alebo v Remigia a Morelle de la Vella si prezrieť jaskynné maľby. Tie nájdete tiež na útese Barranco de la Valltorta. Tiež tu nájdete známe minerálne pramene Altura, Navajas a Viver.

Costa del Maresme
Costa del Maresme, znamená "Morské pobrežie" a je ním označovaná oblasť ležiaca asi 30 km severne od Barcelony až po Blanes, ktorým začína Costa Brava. Na rozdiel od Costa Brava sa táto časť pobrežia vyznačuje dlhými a širokými piesočnatými plážami. Jednotlivé letoviská sú prepojené vlakom, trať vedie priamo po pobreží a väčšinou oddeluje hotely od pláže. Sú ideálnym pomocníkom pre tých, ktorí majú radi individuálne túlanie sa a poznávanie okolia. Tiež tu nájdete veľké množstvo kultúrnych a zábavných podnikov, akvaparkov a športových centier.

Costa Del Sol
Asi 300km dlhé pobrežie ležiace na juhu Španielska, je nazývané ako " Slnečné pobrežie". Zo severu je chránené pohorím, ktoré zabraňuje prístupu chladného vzduchu a zrážok. Costa del Sol patrí práve vďaka príjemnej klíme s 300 dňami slnečného svitu k najnavštevovanejším miestam Andalúzie. Sú tu krásne, dlhé pláže, more s priezračnou a čistou vodou, široká ponuka zábavy, nákupných možností a športového vyžitia. Vyznávači golfu určite uspokojí veľké množstvo kvalitných golfových ihrísk. Milovníci histórie a prírody si tiež prídu na svoje. Ocenia nádhernú krajinu, kde sa nad pobrežím vypínajú hory, biele andalúzské dedinky a blízkosť historicky zaujímavých miest - Malegy, Sevilly, Granady,paláce Cordoby, Alhambry a v neposlednej rade Gibraltaru. Na Costa del Sol nájdu všetci turisti hľadajúci ako kľudnú, tak i aktívnu dovolenku.

Costa Dorada
Pobrežie Costa Dorada je situované v južnom Katalánsku asi 110 km od Barcelóny, so svojím rozsiahlymi piesočnatými plážami patrí k obľúbeným miestam v Španielsku.

Formentera
Ostrov s pannenskou prírodou, nedotknutý civilizáciou, nápadne pripomínajúci najkrajšie miesta Karibiku. Taký je najmenší Baleársky ostrov Formentera, obľúbené miesto vášnivých obyvateľov, autentických a prekrásne zafarbených pláží s kryštáľovou vodou. Je ideálnym miestom pre milovníkov prechádzok, výletov na bicykloch, nádhernej prírody a ľudí, ktorí si chcú nerušene vychutnávať kúsok raja, ktorý bezpochyby na tomto ostrove nájdu.

Ibiza
Ibiza ponúka panenskú prírodu a nádherné piesočnaté pláže, obklopené borovými a píniovými hájmi. Ibiza znamená potešenie pre všetky generácie - pláže s jemným, zlatým pieskom a priezračné čisté more. Ibiza je vzdialená ani nie sto kilometrov od svojej známejšej sestry Mallorky a je jej v mnohých bodoch podobná, najmä však vo vysokej kvalite poskytovaných služieb. na druhej strane nájdete na Ibize bezpočet krásnych zákutí ako Cala Vadella, Cala Portinatx, Cala Karraca. I milovnící nočného života si tu prídu na svoje. Snáď každý si tu zamiluje úzke a krivoľaké uličky starej čsti Ibizy, plné obchodov, galérií, barov a malebných reštaurácií. Život tu utichá až neskoro ráno. Hornaté vnútrozemie plné subtropickej zelene, strmé skaly zvažujúce sa do mora, rušná i celkom kľudné letoviská, široké spektrum športov - to je Ibiza. Ostrov, ktorý pre svoju krásu vyhľadali v 60. rokoch hippies, patrí dnes k najvýznamnejším prázdninovým cieľom. Najznámejšie oblasti Ibize sú:
Playa d'en Bossa - nejdelší pláž ostrova se rozkládá jižně od města Ibiza. Pláž se pozvolna svažuje do moře a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Podél pláže vyrostl během posledních let moderní komplex hotelů, restaurací, barů a obchodů. Vzhledem k blízkosti letiště nelze vyloučit případný hluk přistávajících a startujících letadel.
Město Ibiza a Figueretes/Talamanca - tato oblast je skutečným centrem společenského i kulturního života na ostrově. Milovníkům nočního života nabízí město Ibiza a čtvrť Figueretes mnoho barů, diskoték a nočních podniků, kde společenský život končí až v časných ranních hodinách. Městu Ibiza dominuje historická čtvrť Dalt Vila, která byla jedním z důvodů zapsání Ibizy do Seznamu světového kulturního dědictví Unesco. Talamanca je klidnější pobřežní oblast vzdálená 3 km od centra města Ibiza.
Es Cana, Santa Eulalia, Cala Llonga - Es Cana je oblíbené menší letovisko v severovýchodní části ostrova. Příjemné pláže jsou vhodným místem pro rodinnou dovolenou. Tato oblast se proslavila jedinečnými hippie trhy, které se konají každou středu v Punta Arabí a v sobotu v San Carlos. Nedaleké městečko Santa Eulalia žije čilým nočním i denním životem. Středisko Cala Llonga leží v klidné zátoce asi 6 km od městečka Santa Eulalia. V jeho blízkosti je oblíbené golfové hřiště Golf de Roca Llisa.
Cala San Vicente - menší, velmi klidné středisko na severovýchodě ostrova s písečnou pláží.
Puerto San Miguel - hornatá krajina a nádherně modré moře v severní části ostrova zde vytvářejí nezapomenutelné přírodní scenerie. San Miguel nabízí kromě tradičního odpočinku u moře i množství zajímavých turistických cílů, ať už to jsou krápníkové jeskyně, horské vrcholy nebo kostelík svatého Michaela. Oblast je vhodná pro všechny, kteří si chtějí odpočinout v klidném prostředí.
San Antonio - největší město na západní straně ostrova, které se přeměnilo na rušné a moderní turistické letovisko s velkým množstvím obchodů, diskoték a restaurací. Jednotlivé uzavřené pláže navazují na přístav San Antonio, na nejkrásnější pláže na západním pobřeží se dopravíte linkovými autobusy.
Cala Tarida - nachází se v jihozápadní části ostrova, najdete zde klidné zálivy, překrásné pláže a zajímavou přírodu v okolí. V blízkosti těchto zálivů se ve Středozemním moři nalézá zvláštní přírodní útvar - magnetická hora Es Vedra, která je jedním z nejznámějších symbolů ostrova Ibiza.

La Manga
Jedna z nejvýznačnějších oblastí Středomoří zejména pro milovníky vodních sportů. Tato oblast je od Středozemního moře oddělena tenkým pruhem země asi 22km dlouhým, který se nazývá jako La Manga del Mar Menor. Oblast se svou přezdívkou „ráj mezi dvěma moři“ nabízí svým návštěvníkům krásné přírodní úkazy. Pro příznivce potápění se mezi mysem Cabo de Palos a ostrovy Hormigas rozkládá mořská rezervace, velkým zážitkem je návštěva regionálního parku Salinas de San Pedro nebo chráněného národního parku Calblanque. Zájemcům o historii a památky nabízíme výlet do města Cartageny, kde se nachází římský amfiteátr, divadlo a městské archeologické muzeum.

Lloret de Mar
Jedno z nejelegantnejších letovisiek španielskeho pobrežia, veľmi živé a obľúbené stredisko,ktoré je zasadené do mierne zvlenenj krajiny, ktorá pri mori vytvára miestami malebné zátoky so skalami. Pobrežné promenády s palmami vedú okolo krásnych pláží so zlatým pieskom. Centrum mesta tvorí hlavná trieda s mnohými turistickými atrakciami, arénou pre býčie zápasy, večerné programy s flamencom a ďalšie. Posedenie sa ponúka v tavernách, baroch a i diskotékach. Pre rodiny s deťmi odporúčame návštevu akvaparku, nekonečné sú možnosti športového vyžitia (tenis, jazda na vodných lyžiach, para - sailing).

Madrid

Mallorca
Mallorca nazývaná ostrovom pomarančovníkov, citrónovníkov a paliem, najväčší z Baleárskych ostrovov, láka na návštevu svojími prírodnými krásami, priaznivým počasím i kultúrnym bohatstvom. Mallorca je dovolenkový "raj pod slnkom", kde slnko svieti viac ako 300 dní v roku a po celú túto dobu je more priezračné, príjemne teplé a prívetivé. Mallorca je veľmi lákavá pre svoju rozmanitosť a rôznorodosť. Po celej dĺžke severozápadného pobrežia sa priamo od morského brehu týčia skalnaté pobrežia s borovicovými lesmi, krásne sú kvitnúce sady mandlí, olivovníkov a figovníkov. Pobrežie Mallorcy okrem rozľahlých, pozvolne sa zvažujúcich pláží ponúka obrovské množstvo malebných od seba skaliskami oddelených zátok, kde sa nachádzajú malé piesočnaté pláže, ktoré spĺňajú najnáročnejšie predstavy o kúpaní a opaľovaní. Milovníci športu, zábavy, ale i poznávania si tiež na Mallorke prídu na svoje. Sú tu k dispozícii vodné parky, delfinárium a ďalšie zábavné centrá, ponuka športov je nemenej rozsiahla od vodných športov cez cestnú a horskú cyklistiku až po tenis alebo golf. Je možné využiť i jazdu na koňoch. Nočný život je zastúpený pestrým výberom z množstva diskoték, barov, zábavných a nočných podnikov, alebo klubov. Je množstvo spôsobov ako tento nádherný ostrov spoznať, či už formou fakultatívnych výletov, alebo individuálne autom alebo na bicykli. Ale Mallorka vždy zostane okúzľujúcim ostrovom, ktorý v každom z návštevníkov zanechá dojmy na celý život. Najznámejšie oblasti Mallorky sú:
Paguera - leží na jihozápadě Mallorky, je to oblíbená prázdninová oblast, situovaná do zvlněné krajiny uprostřed piniových hájů. V zálivu Pagery se mírně svažují do moře dvě pláže s možnostmi koupání a s bohatou nabídkou vodních sportů. V centru Paguery je pěší zóna - boulevar, na kterém se nachází mnoho obchodů, restaurací, barů a diskoték, které lákají návštěvníky k příjemnému prožití večera. Příroda v okolí Paguery poskytuje dobré možnosti k procházkám, jízdám na kole nebo na koních. Pro sportovně založené hosty jsou k dispozici tenisové kurty, stáj s koňmi a golfové hřiště. Hlavní město Palma je vzdáleno cca 24 km.
Santa Ponsa - toto velmi oblíbené prázdninové středisko se nachází necelých 20 km od hlavního města Palmy. V zálivu Santa Ponsa se rozkládá pěkná písečná pláž s ideálními podmínkami ke koupání. Městečko je plné obchůdků, barů a restaurací a v hlavní sezoně žije rušným životem. Je odtud spojení linkovými autobusy do hlavního města. Tato oblast je velmi oblíbená zvláště u golfistů pro snadnou dosažitelnost golfových hřišť.
Son Caliu/Palmanova - leží do 15 km od hlavního města Palma, které je velmi dobře dosažitelné linkovými autobusy. K překrásným procházkám vybízejí především nově upravená pobřežní promenáda a dvě písečné pláže nabízející velmi dobré možnosti ke koupání. Najdete zde také řadu obchůdků, barů a restaurací.
Cala Mayor - středisko v těsné blízkosti hlavního města Palmy, kam je výborné autobusové spojení. Nachází se zde nadace známého malíře J. Miróa a má zde také letní sídlo španělská královská rodina.
Palma de Mallorca/Playa de Palma/El Stenal - nejznámější letoviska na Mallorce leží v blízkosti letiště podél několik kilometrů dlouhé písečné pláže. Do hlavního města ostrova - Palmy - se dostanete linkovými autobusy. Upravená pobřežní promenáda hojně osázená palmami s množstvím obchodů, barů a restaurací láká k procházkám a příjemnému posezení. Stovky hotelů hostí každoročně desetitisíce návštěvníků z celé Evropy. Uličky plné barů, zahradní restaurace a diskotéky pulzují až do časných ranních hodin.
"Zlatý záliv" Cala D’Or - leží na jihovýchodě ostrova a je oblíbeným letoviskem s nově upravenými pěšími zónami s kavárnami, restauracemi a obchody. Většinou nízké bílé stavby v maurském a tradičním španělském stylu jsou zasazené do piniových hájů a kvetoucích zahrad, dobře zapadají do okolní krajiny. Poblíž centra se nachází také oblíbený mezinárodní jachtařský přístav. Neopakovatelnou atmosféru mají vyjížďky v člunech podél malebného pobřeží s krásnými zálivy a malými zátokami s osamělými písečnými plážemi. Pláže v Cala D’Or a jeho okolí jsou situovány zejména v malých zátokách. Letovisko nabízí dobré podmínky pro potápění, můžete zde hrát tenis nebo si vyjet na koni do okolí. Golfové hřiště je vzdáleno jen 8 km.
S’Illot/Cala Miller - letovisko S’Illot si dodnes uchovává svou původní atmosféru a kontrastuje tak s moderním a rušným střediskem Sa Coma. Obě místa jsou spojena mezi sebou a se sousední Cala Millor minivláčkem a nabízejí příjemné a nenucené prázdninové prostředí, několik písečných pláží a dobré podmínky pro dovolenou s dětmi. Za návštěvu stojí i jen několik kilometrů vzdálená vesnice Son Servera. Cala Millor je oblíbená především pro svou dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, kde je vhodné koupání pro děti. Pěší zóna vybízí k příjemným procházkám a nákupům. Pro sportovně založené hosty je zde řada příležitostí věnovat se svému koníčku. V oblasti Cala Millor se díky vysokému standardu ubytování nachází řada kurtů na tenis a squash. Můžete si zde také bez obtíží rezervovat hodiny jízdy na koni nebo si zapůjčit jízdní kolo a podniknout výlety do blízkého okolí.
Porto Colom/Calas de Mallorca - původní rybářské přístavní městečko, které si zachovalo mnoho ze své původní malebné atmosféry. Moderní prázdninové středisko Calas de Mallorca vzniklo v posledních letech. Leží v jedné z nejkrásnějších oblastí východní části ostrova, cca 10 km jižně od Porto Crista. Toto oblíbené turistické centrum nabízí množství obchodů, barů, restaurací, kaváren i diskoték. Pobřeží je lemováno skalami a jsou zde nádherné zálivy s čistou průzračnou vodou. Sportovně vyžít se můžete například jízdou na kole nebo na koni.
Porto Cristo/Cala Mandía - původně malé rybářské městečko s malebným přístavem a příjemnou atmosférou. Ke zdejším zajímavostem patří především jeskyně Cuevas del Drach a mořské akvárium. Klidné středisko s malebnou pláží Cala Mandía leží 4 km jižně od Porto Crista.
Playa Canyamel/Calas Mesquida - středisko Canyamel patří k nejméně rušným oblastem na ostrově. Pro krásné přírodní scenerie a písečnou pláž Playa Canyamel je vyhledávaným cílem rodinné dovolené. Klidná oblast Calas Mesquida se nachází zhruba 15 km severněji. Příjemná zátoka s pláží nabízí mnoho možností vodních sportů.
C’an Picafort/Alcúdia/Bahía de Pollensa - C’an Picafort patří již po dlouhá léta k nejoblíbenějším mallorským letoviskům. Obyvatelé hlavního města Mallorky zde mají své letní domy s krásnými zahradami a piniovými háji. Podél dlouhé písečné pláže se táhne pobřežní promenáda s kavárnami, restauracemi a bary. V centru střediska najdete moderní obchody a butiky. Zajímavá je návštěva přírodní rezervace S’Albufera, letoviska a starého římského města Alcúdie nebo projížďka po příjemné severomallorské krajině. Na severovýchodě Mallorky se nachází záliv Alcúdia, který se v posledních letech stal nejmodernějším turistickým střediskem ostrova. Pláž měří 16 km a je nejdelší na Mallorce. Nabízí dobré podmínky pro vodní sporty a je díky své šířce a mělké vodě zvláště vhodná pro děti. Pobřeží porostlé borovicemi od C’an Picafortu do Puerto de Alcúdia láká k dlouhým procházkám. V obou centrech se nachází množství restaurací, kaváren, barů a obchodů.

Menorca
Menorca je druhý najväčší ostrov Baleár a má s Mallorkou len veľmi málo spoločného, a to napriek tomu, že leží tak blízko. Menorka Vás prekvapí rázom krajiny, pannensky krásnou prírodou a autentickým prostredím dediniek. Na Menorke nájdete idylické pastviny, malé políčka oddelené nízkym kamenným múrikom, červenohnedé skaly, žltobiele vápencové útesy obklopené píniovými hájmi a predovšetkým pannenské plážičky, ktoré sú hlavnou atrakciou ostrova. Pobrežie je rozoklané, skalnaté a občas i piesočnaté. Vďaka svojej povahe je rajom potápačov a ostatných priaznovcov vnímania krás pod hladinou mora. Pokiaľ zatúžite spoznať tiež životný štýl miestnych obyvateľov, odporúčame návštevu dvoch najväčších miest na ostrove - hlavného mesta Mahón a druhého najväčšieho mesta Ciutadella na západnej časti ostrova. Najznámejšie oblasti ostrova Menorca sú:
Ciutadella/Cal'an Bosch, Cala Blanca/Cala Santandria - historické a kulturní centrum Menorky se nachází v západní části ostrova. Ciutadella si dodnes uchovala atmosféru starých středověkých měst. Historické jádro se šlechtickými paláci, katedrálou, radnicí a malebnými uličkami bylo prohlášeno za národní kulturní památku. Ve městě se nachází i malý přístav, který se stal centrem nočního života. V okrsku Ciutadelly najdete i malé písečné pláže Cal'an Bosch, Son Xoriguer, Cala Blanca a Cala Santandria. U některých pláží vyrostla v posledních letech menší turistická centra s obchody, bary a restauracemi.
Santo Tomas - leží u pěkné pláže v jižní části ostrova ve velmi klidném prostředí. Blízká pláž Son Bou je nejdelší a zároveň nejnavštěvovanější pláží ostrova.
Cala Canutells - klidná oblast jihovýchodní části ostrova, 13 km od hlavního města Mahon. Nejbližší městečko Sant Climent cca 5 km.
Binibeca - počátkem 70. let vyrostlo u malého rybářského přístavu netradiční turistické středisko, jehož výstavba byla ovlivněna tradičním menorským architektonickým stylem. Další část střediska byla postavena později a kromě ubytovacích kapacit tam nechybějí ani kavárny, restaurace, bary a obchody.
Punta Prima - oblíbené prázdninové středisko v jihovýchodní části ostrova s menší pláží s pozvolným vstupem do moře. Ve středisku najdete řadu obchůdků, restaurací a barů. Pravidelné autobusové spojení do hlavního města Mahon.

Tossa de Mar

Pôvodne rybárska dedinka sa rozprestiera okolo malebného zálivu s piesočnou plážou ohraničenou skalami. V historickej časti mesta je možno obdivovať zostatky rímskeho osídlenia a vystúpiť na hradby bývalej pevnosti z 12.storočia, prechádzať sa v spleti uličiek s malými námestiami a úzkymi schodiskami. Tossa je ideálnym strediskom pre strávenie kľudnej dovolenky a rozhodne nie je vhodná pre milovníkov nočného života.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk