Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

ŠpanielskoVšeobecné informácie


Španielsko sa rozkladá na väčšie časti Pyrenejského polostrova, ležiaceho na juhozápadnom výbežku Európy. Patria k nemu dve mestá na severoafrickom pobreží, Ceuta a Melilla, Baleárské ostrovy (Formentera, Menorca)¨ležiace na východe, z ktorých najbližšia Ibiza je vzdialená od pobrežia (Dénia) necelých 90 km, a Kanárske ostrovy, ktoré se nachádzajú v bezprostrednej blízkosti afrického pobrežia, viac ako tisíc kilometrov na juh od Španielska. Zem tvorí akýsi most medzi Európou a Afrikou. Na severe ju od ostatnej Európy oddeľujú Pyreneje (440 km) a do Afriky cez Gibraltársky prieliv je to odtiaľ iba štrnásť kilometrov. Obmývajú ju tri moria: Biskajský záliv na severe, na západe Atlantický oceán a na východe a juhu Stredozemné more.

Španielsko patrí medzi každoročne najobľúbenejšie krajiny našich turistov. Táto krajina zasľúbená turistike je charakteristická ohromnou rozmanitosťou krajiny, ktorá svojim návštevníkom ponúka hory, pahorkatiny, púšte, polopúšte, úrodné údolia pozdĺž riek, kúzelné členité piesočnaté pláže, skalnaté pobrežia s malými plážičkami skrývajucími sa pod útesmi, sopečné oblasti, palmové promenády a tiež množstvo zábavy a histórie. Kto by nepoznal preslávený nápoj Sangria, tanec flamenco a vzrušujúce býčie zápasy corridu, ktoré ku Španielsku tiež neodmysliteľne patria. Španielsko môžu navštíviť rodiny, seniori, mladí a všetci určite nájdu pre seba to pravé, či už z bohatej ponuky športov alebo fakultatívnych výletov. Práve rozmanitosť ponuky robí zo Španielska prázdninový raj.

Najnavštevovanejšie letoviská sa rozpriestierajú južne i severne od Barcelony, známe sú pobrežia Costa Brava, Costa del Sol, Costa del Azahar a množstvo ďalších.


Základné informácie


Ofciálny názov:
Španielske kráľovstvo (Reino de Espaňa)

Hlavné mesto:
Madrid (3,1 mil. obyvateľov)

Štátne zriadenie:
konštitučná monarchia

Rozloha:

Náboženstvo:
rímsko - katolícke

Úradný jazyk:
španielčina, katalánčina a baskičtina (prevládajúcou formou jazyka je kastilčina, a naviac, viac ako štvrtina obyvateľov hovorí ešte nejakým menšinovým jazykom, z ktorých najrozšírenejší je katalánčina)

Časový posun:
na pevnine a na Baleároch platí stredoeurópsky čas, na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk