Reklama 
 
Diskusné fórum 
 
Hlavná stránka 
 
 
    Menu
Bulharsko
Chorvátsko
Cyprus
Čierna Hora
Egypt
Francúzsko
Grécko
Jordánsko
Kanárske ostrovy
Kapverdské ostrovy
Katar
Keňa
Korzika
Madeira
Maledivy
Malta
Maurícius
Mexiko
Nový Zéland
Portugalsko
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Španielsko
Taliansko
Tunis
Turecko

DISKUSNÉ FÓRUM

Hlavná stránka

Kontakt


NENAŠLI ste čo ste hľadali?
Použite VYHĽADÁVANIE :)
 

ŠpanielskoOstatné informácie


Elektrina
Elektrické napätie je podľa európske normy 220 V.

Ostatné
Všeobecne sa dá povedať, že Španielsko je relatívne bezpečnou zemou. Napriek tomu je tu treba počítať s určitou mierou všeobecnej kriminality (predovšetým ide o vreckárstvo a drobné krádeže ). Taktiky sú rôzne kombinované a okrem bežného vreckárstva sú používané rôzne spôsoby odlákania pozornosti (predaj kvetín, "neúmyselné" zašpinenie odevu, preukazovanie dostatečnej hotovosti falošnému policajtovi). Preto sa doporučuje dodržiavať hlavné zásady obozretnosti a opatrnosti ako napríklad :
- nemať dôležité doklady a veci na jednom mieste
- pasy, letenky a väčšiu hotovosť, pokiaľ je to možné, ponechať v hotelovom trezore, - nosiť pri sebe len menšie obnosy finančnej hotovosti, pokiaľ neplánujete previezť väčšie nákupy, - mať oddelené od platobnej karty zaznamenané jej číslo a event. telefón bankového ústavu za účelom nahlásenie odcudzenia (straty) platobnej karty, - nenechávať v aute doklady a cennosti atď.,
- neprespávať na osamotených miestach.
V prípade, že k okradnutiu aj tak dôjde, je vhodné sa obrátiť na najbližšie policajné oddelenie, prípad ohlásiť a požiadať o vystavenie policajného protokolu.
Pokiaľ ide o otázku terorizmu, premyslená stratégia španielskej vlády za účasti medzinárodnej spolupráce prináša stále väčší efekt v boji s terorizmom baskickej separatistickej organizácie ETA. Avšak s nevypočítateľnosťou fenoménu nacionalistického terorizmu je nutné v Španielsku stále počítať. Bohužiaľ sa k nemu v poslednej dobe pridáva aj hrozba medzinárodného terorizmu.

Ďalej by sme odporučili, aby občania boli, pokiaľ je to možné, vybavení mobilným telefónom, mali kontakt na rodinných príslušníkov, priateľov a známych, ktorý by im boli schopní poskytnúť finančnú pomoc v prípade núdze.

Zdroj: invia.skDOVOLENKA NA SLOVENSKU.
Chaty, chalupy, hotely a penzióny v najkrajších kútoch Slovenska www.dovolenky.sk

© CESTOVKY.sk